Teātra amatieru kolektīvs «Vīzija» aicina uz pirmizrādi

- 5.Augusts, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

27. augustā plkst. 20 Kauguru kultūras namā notiks amatieru teātra kolektīva «Vīzija» pirmizrāde «Trešais vārds». Lugas autors ir spānis Alehandro Kasone. Šis būs nu jau trešais mēģinājums izrādi nodot skatītājiem, jo pirmās divas reizes iztraucēja pandēmija un tās radītā ārkārtas situācija valstī.

 

Gaidāmā pirmizrāde

«Šo izrādi sākām iestudēt 2019. gadā, vēlā rudenī. Plānojām to nospēlēt 2020. gadā uz Jāņiem, bet iejaucās pandēmija un pirmizrāde atcēlās. Vēlāk vasarā, kad valdības noteikumi jau ļāva ko darīt, atsākām darboties, un bija doma pirmizrādi spēlēt novembra beigās. Mēs tai bijām jau pavisam tuvu, vien pāris nedēļu attālumā, bet pandēmijas dēļ atkal viss tika aizvērts. Tagad ceram, ka ar trešo reizi izdosies,» stāsta amatieru teātra kolektīva režisors OSKARS MOROZOVS.

Dodoties uz izrādi, līdzi jāņem izprintēts vai digitāls Covid sertifikāts vai pēdējo 48 stundu laikā veikts negatīvs Covid tests, vai izziņa par to, ka cilvēks ir izslimojis Covid-19. Iepriekšēja pieteikšanās nav obligāta, bet Oskars to iesaka, lai cilvēki būtu droši, ka viņiem būs vieta zālē. Pieteikties var pie paša Oskara pa telefonu 28009594.

Izrādes stāsts notiek Spānijā 20. gadsimta sākumā. Stāsts ir par cilvēkiem, par viņu vājībām, alkām, sāpēm, viltu, dusmām, prieku, vilšanos un, galvenais, – mīlestību. Šo darbu O. Morozovs jau pašā sākumā bija iecerējis veidot kā Beverīnas novada izrādi. Scenogrāfs Edvīns Lazdiņš ir no bijušā Beverīnas novada, arī gaismu mākslinieks Krišjānis Strazdīts dzīvo Beverīnā, kostīmus zīmēja un realizēja teātra aktrise Jolanta Pinkule.

Lugas izvēli režisors pamato ar tieksmi pēc izaugsmes: «Ar katru iestudējumu izvirzu sev uzdevumu spert soli uz priekšu gan kā režisors, gan arī lai aktieriem būtu kāda izaugsme. Kamēr esmu ar šo teātri, mums līdz šim nav bijusi ne ārzemju autora luga, ne arī bijusi tāda izrāde, kurā gaismu mākslinieks būtu veidojis gaismu partitūru, scenogrāfs – scenogrāfiju un mākslinieks zīmējis tērpus. Arī tā mēs speram soli uz priekšu.

«VĪZIJA» PĒC IZRĀDES «Grēku grāmata», kas bija pēdējā izrāde, pirms ķērāmies pie «Trešā vārda».

Foto no Oskara Morozova personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru