Teātris dodas vasaras atvaļinājumā

- 21.Jūnijs, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pirms dažām dienām Valmieras teātra kolektīvs ar sezonas spēlētāko izrādi «Pigmalions» noslēdza 2018./2019. gada sezonu.

«Tāda pārdomu sezona,» raksturoja Valmieras teātra direktore Evita Ašeradena un pastāstīja, ka skatītāji, pērkot biļetes un nākot uz teātri, lai gūtu patiesu prieku, ar savām biļetēm visvairāk balsojuši par tikai pērnā gada nogalē Vara Braslas iestudēto «Pigmalionu» un labi klājies arī Jāņa Znotiņa iestudētajam «Nekas», Indras Rogas «Hamletam» un Ineses Mičules «Venērai kažokādā».

«Jā, bija sezonā izrādes, par kurām domājām, ka tām būs ilgāks mūžs, bet bija īsāks. Ir jādomā, kā, saglabājot kvalitatīvu māksliniecisko uzstādījumu, radīt to, kas cilvēkus interesē. Tādas eksperimentālas lietas, autordarbi Valmierā būs jāpārnes uz mazajām zālēm. Liels prieks par sezonas beigu iestudējumiem, jo mūsu skatītāju uzrunā cilvēkstāsti, pārdomas un prieks par dzīvi, vieglums. Skatītāji ļoti nāk arī uz Štubenhokeru, uz pavisam jauno «Mārtinu Īdenu»,» vērtēja Evita Ašeradena, sakot, ka viss, kas skatītājiem tīk, būs repertuārā arī jaunajā sezonā un, starp citu, uz augusta un septembra izrādēm biļetes jau nopērkamas, kaut gan teātra ļaudis tagad ir gatavi kādu mēnesi ievilkt elpu, lai atkal kopā pulcētos jau Valmieras vasaras teātra festivāla laikā un mēģinot viesizrādēm, kas augusta vidū notiks Rīgā, kā arī gatavojoties jaunajai sezonai un pirmizrādēm.

Sezonas noslēguma pasākumā tika sumināti aktieri, kuri šīs sezonas laikā nospēlējuši visvairāk izrāžu – Aigars Apinis, Elīna Hanzena un Klinta Leja.

«Es par to nedomāju, cik daudz bijis šo izrāžu, bet daudz uz vietas un izbraukumos spēlēti «Staburaga bērni», «Dievs. Daba, Darbs» un «Nekas». Ja tā jāvērtē, tad liels paldies par darbu Jānim Znotiņam, jo man patīk viņa redzējums, spēlējam bērniem, pusaudžiem,» sacīja Aigars Apinis, kuru kolēģi sveica par sezonā nospēlētām 108 izrādēm. Vienīgais aktieris, kam pāri simtam, un, ja tīri matemātiski, tad uz skatuves Aigars bijis vismaz katru trešo dienu vai vakaru. Par 96 izrādēm paldies tika teikts Elīnai Hanzenai.

TRIJOTNE, kas pērnajā sezonā piedalījusies visvairāk izrādēs – Elīna Hanzena (no kreisās), Aigars Apinis un Klinta Leja. Gata Priednieka-Melnača foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru