Teātris paliek bez mājām

- 15.Septembris, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Oktobrī vajadzēja būt pabeigtiem visiem būvdarbiem, un 100. sezonu Valmieras teātrim bija plānots aizvadīt kolektīvam un skatītājiem ērtā infrastruktūrā. Šo iemeslu dēļ rekonstrukcija tika sākta, veica ēkas demontāžu. Ir noticis citādi. Teātris aukstumā paliek bez mājām.

«Teātris rēķinājās ar 14 mēnešiem bez normālām telpām, bet diemžēl mēs esam situācijā, kad ir skaidrs: būvdarbi ievelkas. Ir bažas, ka var lauzt līgumu ar esošo būvnieku, un tad mēs zinām, ka visas problēmas vēl vairāk ieilgs. Tas viss notiek nesaimnieciski, un es vēlos saprast, kurš uzņemas atbildību, ka plānotajiem darbiem bija jābeidzas 2022. gada oktobrī, bet ir šādi un teātris atrodas absolūti neapskaužamā situācijā,» sacīja Valmieras Drāmas teātra direktore Evita Ašeradena, runājot ar vairākiem medijiem vienlaikus, uzsverot, ka īpašu akciju, kuras laikā jauniestudējuma mēģinājums notika uz ielas blakus būvbedrēm, teātris rīkoja apzināti. 

«Mēs gribam tikt acīs, jo runa ir par to, ka kultūras iestāde aiziet bojā. Runa ir par profesionālu teātri, par kultūras dzīvi Vidzemē. Lielai daļai mūsu skatītāju tiek atņemta iespēja skatīt teātri,» tā teātra direktore, uzsverot, ka uzticīgie Valmieras teātra skatītāji joprojām meklē katru iespēju, kā iestudējumus redzēt.

ĀRA MĒĢINĀJUMS otrdien notika kā īpaša akcija, lai par būvdarbu norisi atbildīgās un iesaistītās puses redzētu, kā šodien jāstrādā profesionālam teātrim Latvijā. Mēģinājumi ikdienā uz ielas nenotiek, bet tāpat ļoti pielāgotās telpās, piemēram, bijušajā santehnikas veikalā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru