Tikšanās ar "meža saimnieku"

- 23.Oktobris, 2020
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Pirmo dzinējmedību rīts medību kolektīvam Mazsalaca šosezon Sēļu pusē – mežā blakus ceļam uz Vērsi – sākās kā parasti. Mednieki (arī pāris mednieces) sarokojoties apsveica cits citu ar medību sākumu un vēlēja jaunus piedzīvojumus. Pēc obligātas dokumentu, ieroču pārbaudes un medību vadītāja stingras drošības instruktāžas tika nolemts, ka šodien medīs tikai lielos dižmedījumus – aļņus, staltbriežus un mežacūkas. 

Tāpēc saprotams bija medību vadītāja norādījums – stobros likt tikai lodes. Lai nebūtu pārpratumu, smalkāku munīciju labāk atstāt mašīnās. Arī vilki, protams, pie satikšanās netiks saudzēti. Nez vai paredzot turpmākos notikumus, vai kā, tika atgādināts, ka apkārtnes mežos manīti lāči. Lai vīri uzmanoties.

Pirmais masts medībām tika izvēlēts mežā, kur parasti mājoja aļņi, staltbrieži un mežacūkas. Arī vilki tur šad tad bija manīti. Sadalot medniekus pa stāvvietām, parasti vecākos vīrus nostāda tuvākās vietās. Mūsu kolektīvā šo komandu mēdz dēvēt par politbiroju. Neslēpšu, ka politbiroju pārstāvu arī es pats. Šoreiz politbirojs sešu vīru sastāvā tika nostādīts gar meža ceļu. Medību vadītājs, viltīgi pasmaidot, mani nostādīja vietā, kuru parasti šķērso aļņi un staltbrieži. Nodomāju: Labi, labi, sapratu, darīšu, ko varēšu. 

Foto ilustratīva nozīme  


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru