Tīra vide atkarīga no katra cilvēka

- 12.Maijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kopējam atkritumu daudzumam ir tendence pieaugt ne tikai citur pasaulē, bet arī Latvijā. Pavasarim iestājoties, Valmierā un tās apkārtnē redzams ļoti daudz atkritumu, iedzīvotāji savu sašutumu izpauž mobilajā aplikācijā «Valmiera».

Izskatot sūdzības un apbraukājot Valmieru, redzams, ka visbiežāk minētās un piesārņotākās vietas ir gravas, gājēju celiņi, atpūtas zonas. Iedzīvotāji vairākkārt vaino Valmieras pilsētas pašvaldību par nesakopto vidi.

Savukārt Vidzemes reģionālās vides pārvaldes Piesārņojumu kontroles daļas Valmieras sektora vadītāja Gunda Auli skaidro: «Tīra Valmiera sākas nevis ar regulāru sadzīves atkritumu salasīšanu, bet gan ar to nemešanu tam neparedzētās vietās. Lielāka problēma patlaban ir pašu Valmieras iedzīvotāju un viesu bezatbildība un nolaidība. Visi gribam dzīvot tīrā, sakoptā vidē, bet paši bieži veicinām vides piesārņošanu. Valmierā ir pietiekami daudz pieejamu atkritumu urnu, it īpaši posmos, kur ir gājēju ceļi. Cita lieta ir par atpūtas vai makšķernieku vietām pie Gaujas, tur noteikti ir jāpiekopj princips «Ko atnesi, to aiznes», jo pašiem savus atkritumus savākt ir vieglāk. 

Vēl papildinošie apstākļi, ko esmu novērojusi, ir tas, ka daļai pilsētā izvietoto sadzīves atkritumu urnu ir pilnībā atvērtā tipa princips (daļai ir tas «jumtiņš», bet daļai nav), no kura putni viegli izvazā atkritumus pa apkārtējo teritoriju, un vieglākie atkritumi tiek nesti pa gaisu arī ar vēja palīdzību. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru