Top Dievnama dārzs

- 9.Oktobris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Kopā ar Rubenes draudzi esam iesaistījušies divos projektos, no kuriem viens, kas paredzēja Rubenes baznīcas apkārtnes labiekārtošanu un dārza izveidošanu, tikko, burtiski šajās dienās, pabeigts.  Tā ka viss notiek pēc iecerētā plāna,» par paveikto stāsta Rubenes evaņģēliski luteriskās baznīcas draudzes mācītājs ARTIS EGLĪTIS.

Pārtop baznīcas apkārtne

«Ņemot vērā, ka baznīcas mūris ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, pagājušā gada laikā tika rūpīgi izvērtēts, kuri no vecajiem, lielajiem kokiem un celmiem, mūri saudzējot, jānozāģē. Lai teritorija būtu līdzena un gluda, tajā jau uzbērta daļa no paredzētās melnzemes, iestādīti puķu sīpoli, iesēta zāle, ko ap dievnamu jau iespējams kopt. Kad jaunie stādījumi sakuplos un saziedēs, te būs skaista vieta. Pagājušajā rudenī stādītās sīpolpuķes šopavasar jau uzziedēja, un nākamajā gadā esošajiem stādījumiem nāks klāt vēl, tā ka pavasarī jau viss izskatīsies daudz krāšņāk. Ne tikai ap Dievnamu, bet arī nedaudz plašākā teritorijā iestādīti arī koki un izvietoti vides objekti, tostarp soliņi. Taču galvenais vides objekts ir dēļu laipa apkārt baznīcai – tagad ap Dievnamu var apiet tīrām kājām.»

Laipa izbūvēta līdz pašai baznīcas ēkas sienai. Tā varētu būt nostāk, lai, pa to ejot, Dievnamu varētu aplūkot no lielāka attāluma (tā sprieduši vairāki šīs vietas apmeklētāji), taču šāds risinājums darbus sadārdzinātu, skaidro mācītājs. Projekts visādā ziņā tapa iespējami racionālāks, tostarp, lai pie baznīcas esošo seno kapu vietā nebūtu jāveic lieli izrakumi, laipa novietota uz betona pamatnes. Vienlaikus laipa ir pietiekami plata, lai uz tās varētu rīkot dažādus pasākumus, arī kristības un laulības. Šajā projektā vēl nebija ietverta, bet domās dārzā iecerēta arī lapenīte.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru