Top jaunā katlumāja

- 25.Oktobris, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Valmierā Rietekļa ielā 1 jau sākušies jaunās šķeldas katlumājas būvdarbi, tā paredzēta Ausekļa ielas daudzdzīvokļu nama centralizētās apkures nodrošināšanai.

Akciju sabiedrības Valmieras enerģija pasūtīto projektu, kas tapis SIA Projekti LL, realizēs personu apvienība SAN Polytechnik, kurā viens no dalībniekiem ir vietējā būvfirma SIA Sanart. Par būvdarbiem 4,49 miljonu eiro apmērā ar būvnieku jau noslēgts līgums, darbi objektā jau sākušies. 

Ne uzreiz par jaunās katlumājas vietu tika izvēlēts klajums Rietekļa ielā uzkalnā starp Valmieras olimpiskā centra kompleksu un televīzijas torni. Kā Valmierietim pastāstīja SIA Adven Latvia un arī akciju sabiedrības Valmieras enerģija valdes loceklis Māris Kānītis, sākotnēji tika plānots būvēt jauno katlumāju Ausekļa ielā 30, kas atrodas vistuvāk jau esošajiem inženiertīkliem, jo bija steidzami nepieciešams konceptuāli paredzēt vietu būvniecībai, lai pēc iespējas ātrāk atrisinātu jautājumu par stabilu un ekonomisku siltumenerģijas apgādi visā pilsētā. Taču, izvērtējot pilsētas turpmākās attīstības plānošanas potenciālu šajā apkaimē un ņemot vērā visus apstākļus, kā arī nopietni uztverot un izvērtējot iedzīvotāju iebildumus par konkrēto vietu, pašvaldība izvēlējās piemērotāku vietu jaunajai katlumājai.

PLACDARMS BŪVEI GANDRĪZ GATAVS. Pirmdienas pēcpusdienā, kad «Valmierietis» paviesojās jaunās katlumājas būvlaukumā, tur tika veikti pēdējie nomainītās grunts izlīdzināšanas darbi. Kā informēja apakšuzņēmēja M2 PLUSS pārstāvis, tad visā būvlaukuma teritorijā vidēji pusotra metra dziļumā veikta esošās grunts nomaiņa, izrokot ārā esošo un ievedot, izlīdzinot un pēc tam noblīvējot jaunu materiālu. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru