Top pensiju fonds ceriņu dārza veidolā

- 12.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Visam ir sākums. Arī Vidzemes ceriņu dārzam, ko Zosēnu pagasta «Gaujas Murdēnos» veido Anita un Uģis Pīri.

Kad pirms 30 gadiem viņiem – mākslinieciski domājošiem cilvēkiem – radusies iespēja šeit nopirkt veclaicīgu guļbaļķu māju, tā vispirms bijusi iespēja tikt ārā no pilsētas drūzmas uz skaistu vietu. Veclaicīgās mājas vietā (celta 1856. gadā, citas ziņas par te saimniekojošajiem nav izdevies atrast) gan nācies uzbūvēt jaunu. Pēc tam Uģis sācis domāt, ko ar mājai līdzi dabūto 30 ha zemi darīt. Sācis audzēt dekoratīvos stādus. Taču tad vieta (kaimiņos ir mājas «Ceriņi») un pakalni iztēlei pateikuši priekšā galveno izvēli – reiz šeit var būt daudzkrāsainu ceriņu audze, ne sliktāka kā Dobelē. To, ka izvēle ir pareiza, šķiet, priekšā pat teicis, iespējams, jau gadsimtu vecais mājas tuvumā augošais ceriņkrūms. Nu tam viņi devuši vārdu «Parastais baltais Murdēns» un sākuši pat pavairot.

DAĻA NO ŠĪS «VASARAS KOMANDAS» CERIŅU LAIKĀ. Daudzajos stādaudzētavas darbos Anitai (no kreisās) palīdz arī Jēkabs un Marika. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Valmierietis - 13.Jūnijs, 2020 - 00:25

Kāpēc man jāmaksā nauda, lai skatītu pilno versiju vietnē www.news.lv, ja tur, tāpat kā šeit, ir skatāma gluži citāda 1. lappuses fotogrāfija, nekā redzēju to veikalā avīzes papīra izskatā? Varbūt jūs arī atšķirīgus rakstus uz papīra un internetā publicējat?

Moderators - 13.Jūnijs, 2020 - 20:10

In reply to by Valmierietis

Cien. Valmierieti!
Paldies Jums par komentāru un prieks par Jūsu modro aci. Šajā sakarā daži precizējumi:
1. Portālā www.news.lv nevar būt nekādu bilžu, jo tur informācija pieejama tikai teksta veidā.
2. Bildes avīzē un e-Liesmā var reizēm atšķirties, jo tehnoloģiski ne vienmēr ir iespējams nodrošināt 100% autentiskumu e-vidē un uz papīra (drukātā veidā). Turklāt tāds uzdevums arī nepastāv, jo e-Liesmā ir pieejamas tikai anotācijas jeb laikraksta satura neliela daļa. Tekstā līdz šim atšķirības nebija manītas, varbūt kādreiz izmantosim šo ideju :)))).
3. Labākais risinājums visā šajā lietā ir iegādāties laikrakstu kioskā vai veikalā (ievērojot sociālo distancēšanos) vai abonējot to. Drukātajam vārdam vienmēr būs lielāks spēks!
Lai Jums jauka vasara un Priecīgus Līgo svētkus!
Ar cieņu, e-Liesmas moderators.

Pievienot komentāru