Top VARAM mūžīguma likums

- 27.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Uz rezerves sliedēm ilgi komplektēts, gan piekabinot ļoti vajadzīgus, gan atkabinot par mazvajadzīgiem novērtētus vagonus (šoreiz – likuma pantus), nu ir izkustējies likumprojekta «Par pašvaldībām» smagsvara vilciens. Saeima to sāka skatīt ceturtdien un pēc neilgām debatēm (izteicās vien 8 deputāti) pieņēma pirmajā lasījumā un virzīja to uzlabošanai Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijā.

Par projekta tālāku virzību nobalsoja 76 deputāti, «pret» balsoja vien pie frakcijām nepiederošā Jūlija Stepaņenko, atturējās 7 zaļzemnieki, 16 (NA, ZZS, AP, JKP, KPV.LV un pie frakcijām nepiederošajiem) deputātiem lemšana šoreiz bija tik nebūtiska, ka viņi vispār nebalsoja. Labticīgi pieļauju, ka viņi runās vairāk un ļoti gudri, kad piedāvāto likumprojektu būs izpētījuši detalizētāk. Tikmēr ceturtdien pat opozīcijā esošo deputātu samiernieciskajos izteikumos jau skanēja solījumi, ka turpmākajos divos lasījumos gan debates būšot aktīvākas, mēģināšot panākt likumprojektā būtiskus uzlabojumus. Paredzēts, ka likumam jāstājas spēkā nākamajā 1. janvārī. 

Šis likums kā cimds ar roku ir visciešākajā saistībā ar «Administratīvi teritoriālās reformas likumu». Tādēļ loģisks ir deputāta Sergeja Dolgopolova (Saskaņa) debatēs izteiktais pārmetums valdībai, ka likumam «Par pašvaldībām» bija jābūt spēkā jau pirms teritoriālās reformas vai vismaz pirms 5. jūnija vēlēšanām. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru