Topošās valdības prioritāte – enerģētika

- 30.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Saeima ārkārtas sēdē konceptuāli atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Ministru kabineta iekārtas likumā, kuru mērķis ir izveidot Klimata un enerģētikas ministriju un attiecīgi arī ministra amatu.

Lai grozījumi stātos spēkā, tie Saeimā jāpieņem vēl otrajā – galīgajā – lasījumā, ar ko nevajadzētu rasties grūtībām, jo šādas ministrijas izveide ir kļuvusi par aktuālu nepieciešamību uzreiz trīs nozīmīgu iemeslu dēļ.

Pirmais no šādiem iemesliem ir fakts, ka Krievijas iebrukuma Ukrainā izraisīto energoresursu piegāžu pārtraukuma dēļ enerģētikas politika Latvijai ir kļuvusi kritiski svarīga, savukārt Krievija ir zaudējusi jebkādu uzticību kā energoresursu piegādātāja nākotnē. Nav šaubu, ka Ukrainai ar demokrātisko valstu atbalstu izdosies gūt virsroku pār agresorvalsti un ka viens no uzvaras rezultātiem būs arī Krievijas energoresursu piegāžu atjaunošanās par zemām cenām, tomēr vienlaikus ir arī skaidrs, ka nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut, ka Maskava atkal sāk izmantot energoresursu piegādes politiskiem mērķiem – savas ietekmes palielināšanai un impērisko ambīciju apmierināšanai.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru