Trīs draugi un Mēnestiņš

11.Maijs, 2018
Dzīvesstils
Laikrakstā

Šoreiz Vīru lietās par kādu interesantu nodarbi, kas, iespējams, atkal izpelnīsies puritāņu nopēlumu. Lai! Ar vīriem taču var parunāt par īstu vīru dzērieniem, pie tam mūsu pašu zemē tapušiem. Tāpēc šodien mans viesis ir martā Valmiermuižas tirdziņā sastaptais trīsdesmitgadnieks VALDIS MADERNIEKS no Cesvaines brūža.

Kā Cesvainē visas šīs lietas, ko te uz letes redzam, sākās?

Sākās tā, ka pie Cesvaines muižas klētī, kas ir vēl piecdesmit gadus vecāka par pili, viens no mums trim, kā filmā teiktu — samogonšķikiem, noīrēja telpu. Ar domu izveidot bāru, varbūt krogu, varbūt degustāciju pagrabu. Šī doma procesā apauga ar destilāciju. Sākām ražot destilātu, sapratām, ka mums labi sanāk. Pēc vecām receptēm mums izdevās izveidot garšīgu sortimentu ar ogu uzlējumiem, re, kur ir jaunumi ar tīro šņabi, viskiju un džinu. Džins šobrīd ir paraugu veidā aizsūtīts pa visu Eiropu, un tie, kas saprot, kas ir džins un kādam jābūt īstam džinam, atzīst mūsējo par ļoti labu. Tagad viss, kas sākās ar domu par degustāciju pagrabu tūristiem 100 metrus no pils, ir apaudzis ar produkciju, kuru mēs mēģinām virzīt tirgū. Taču jebkurā gadījumā mums Cesvainē būs arī degustāciju zāle, kas taps šovasar, un mēs jau esam un noteikti būsim viens no Cesvaines tūrisma objektiem!

Kurā gadā sākāt?

Uzņēmums dibināts 2015. gadā, bet reālu darbību sākām tikai pašās 2016. gada beigās, var pat teikt — 2017. gadā.

Cik kupls ir jūsu, domubiedru — samogonšķiku, pulciņš?

Pagaidām tiekam galā trijatā. Nevienam no mums tas nav pamatdarbs.

Kas šiem dzērieniem pamatā? Kalsnavas spirts?

Nē, pašu ražots destilāts. No paša sākuma — no brāgas mucas līdz aparātam. Viss — no pirmās cukura paciņas līdz pudelei — ir pašu ražots.

NETICAMI, BET FAKTS. Šie patiešām ekskluzīvie stikla tilpumi ar atbilstošas kvalitātes saturu nāk nevis no Skotijas vai Īrijas simtgadīgām ugunsūdens ražotnēm, bet tepat no Cesvaines pils pagraba!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru