Trīs mutes higiēnas vaļi jeb mutes dobuma higiēnas minimums

18.Maijs, 2022
Veselība un labklājība
Laikrakstā

No bērnības dzirdēts: ja kārtīgi tīrīsi zobus, gājiens pie zobārsta būs tīra izklaide. Tas patiešām var būt tieši tik vienkārši, ja zobus un mutes dobumu kopj pareizi. Kā ik dienu ar mutes dobuma higiēnas līdzekļiem vislabāk parūpēties par zobiem, lai tie būtu veseli, stāsta Veselības centru apvienības «VCA Dent» zobārste Tatjana Pētersone un «Mēness aptiekas» farmaceite Ērika Pētersone.

Tīri, diego, skalo! 3 mutes higiēnas vaļi

«Mutes dobuma un zobu kopšana ir komplekss process, kad jāveic gan zobu, gan mutes gļotādas tīrīšana. Tam nepieciešama zobu birste, mēles tīrītājs, zobu diegs un mutes skalošanas līdzekļi. Zobus vajadzētu tīrīt vismaz divas reizes dienā – no rīta un vakarā – pēc ēdienreizēm,» pamatprincipus atgādina zobārste Tatjana Pētersone. Zobu birstītei jābūt mīkstai vai vidēji mīkstai. Tieši mīkstās birstītes noņem no zobiem aplikumu saudzīgi zobu veselībai. Ja šķiet, ka ar to ir par maz, var izvēlēties elektrisko zobu birsti.

Zobus tīra ar slaukošām kustībām apmēram 45 grādu leņķī pret smaganām: sāk no smaganām un birstīti virza pa zobu virsmu uz leju.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru