«Trusis un citi» – solis uz priekšu

- 27.Novembris, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

23. un 24. novembrī Rubenē, sporta hallē notika Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrības «Trusis un citi» pirmā šķirnes mājputnu izstāde un arī šķirnes trušu izstāde – gadatirgus. Varēja iepazīt 22 šķirņu 100 trušus un 34 putnu šķirņu 120 putnus. Tas, ka izstādē skanēja ne tikai latviešu, bet arī krievu, igauņu un lietuviešu valoda, nebija vienīgais ievērības cienīgais jaunums. Par to plašāk reportāžā no izstādes.

Standarta projekts gatavs! Ierodoties izstādē Rubenē un vizuāli salīdzinot to ar izstādi Vaidavā 2016. gada novembrī, uzreiz redzams, ka šoreiz konceptuāli, izvietojot sporta halles centrā mājputnus, mainīts plaši apmeklētā pasākuma uzsvars. Vai tas nozīmē arī biedrības darba virziena maiņu? Šo jautājumu «Liesma» vispirms uzdeva biedrības «Trusis un citi» valdes priekšsēdētājai ILGAI MIHMELEI. Viņa mūs nomierināja, sakot:  «Biedrības prioritāte joprojām ir šķirnes trušu ciltsdarba izkopšana. Nozare Latvijā ir sakārtota. Salīdzinot ar citām ES valstīm, varam lepoties ar paveikto. Reāli un rezultatīvi strādā šķirnes trušu audzēšanas programma. Jau kopš 2006. gada regulāri ik pa trim gadiem biedrība piedalās ārvalstu izstādēs. Rezultāti priecē – mūsu truši iztur konkurenci! Pēdējos gados krietni mainījies truškopju kontingents, notiek paaudžu maiņa, veidojas jaunas saimniecības, to gados jaunie saimnieki, iesākot darbu ar šķirnes trušiem, uzreiz jau ar pašiem pamatiem vēlas visu izdarīt pareizi. Piedāvājam mācības un profesionāļu konsultācijas. Nevar nepieminēt, ka veiksmes pamatā ir arī biedrības speciālistu sadarbība ar ražotāju «Dobeles Dzirnavnieks». Dzīvnieku barība top, uzklausot mūsu vēlmes un ierosinājumus.

IZSTĀDĒ. Biedrības «Trusis un citi» speciālisti: Inguna Valdmane (no kreisās), Jurijs Dmitrijevs, Ilga Mihmele un Dace Kaula kopā ar Lietuvas kolēģi. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru