Tumsa atkāpsies – ir sagaidīta Lielā diena

- 21.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Folkloristi un mūsu tautas tradīciju glabātāji nav par slinku piecelties rīta agrumā, lai dotos sagaidīt Lielās dienas saullēktu. Tas gadskārtu ritumā ir ļoti nozīmīgs notikums pat tiem, kuri piekopj latvisko tradīciju pašu mazumiņu un to pašu simboliski Jāņos. 

Nozīmīgs tāpēc, ka visi dzīvojam zem vienas saules un turpmāk diena atkal kļūs lielāka, pieaugs garumā, ko gaidīt gaidām ikviens. Tumsa atkāpsies.

Lielās dienas rītā, 20. martā, Valmieras Kultūras centra Tautas mūzikas kopa, ko vada Līga Jeleviča, bija sapulcinājusi Sietiņ­ieža Baltajā kalnā ap pussimtu cilvēku, lai plkst. 6.26 sveiktu Sauli un veiktu šai dienai atbilstošus rituālus. Tautas mūzikas kopas dalībniece Guna Medne dalās piedzīvotajā un atziņās, kas gūtas personīgajā pieredzē, daudzu gadu garumā izzinot latviešu tradīcijas un pašai tajās dzīvojot.  

«Mēs no rudens esam viena vesela vienība un no pirmajiem mēģinājumiem iepazīstam katras gadskārtas dziesmas, dančus, rituālus,» par jauno Tautas mūzikas kopu, kas organizēja Lielās dienas sagaidīšanu, stāsta G. Medne.

«Pirmos godus realizējām savā kolektīva vidē – Veļu vakaru, Ziemas saulgriežus, Meteņus, un tagad Lielā diena bija pirmais publiskais pasākums. Esam jauns kolektīvs ar cilvēkiem, kam ir dažāda pieredze un zināšanas tautas tradīcijās, dažādu tautas mūzikas instrumentu pārzināšanā.

CILVĒKAM AR DABAS RITMIEM JĀBŪT SASKAŅĀ. Lielās dienas saullēktu Sietiņiezī sagaida Valmieras Kultūras centra Tautas mūzikas kopa un draugi. Ineses Bebres foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru