Tuvojas vasaras lielākais notikums jeb kā ir iekāpt braucošā vilcienā

- 12.Jūlijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pilsētas svētki ir pēdējo divdesmit gadu gaidītākais vasaras notikums ar tiem sekojošo un daudz senāko, svēto tradīciju – kapusvētkiem. Tieši kapusvētku dēļ pieskaņoja pilsētas svētku datumu, tāpēc tie vienmēr notiek augusta pirmajā nedēļā.

Kad trīs, kad veselas četras dienas, bet svētki vienmēr ir bijuši kultūras darba organizētāju gada lielākais darbs, lai iepriecinātu visas paaudzes no maza līdz sirmgalvim, lai izdabātu visām gaumēm, lai prieks būtu acīm, ausīm un vēderam, lai ir vecās labās tradīcijas un, protams, svētku gājiens, un arī kaut kas jauns, ar ko pārsteigt. Tādi Rūjienas pilsētas svētki solās būt arī šogad – ļoti raibi, piesātināti vecajām, labajām tradīcijām un košiem jaunumiem. 

Jāteic, ka daudzu iepriekšējo gadu pārbagātā kultūras programma un kultūras cilvēku sirdsdarbs rūjieniešus ir diezgan izlutinājis. Visi ātri pierada pie Rūjienas izcili atjaunotā kultūras nama, pie jaunās estrādes, pie labiem sarīkojumiem, kas bieži bija par velti, un visa pietiekamībā izlepušajiem cilvēkiem izdabāt kļuva aizvien grūtāk. Tad nāca pandēmijas laiks – sava veida robežšķirtne, kas ietekmēja cilvēku paradumus un atvērtību sabiedriskajiem pasākumiem. Šis faktors var izrādīties ar ilgākām sekām, kas ietekmēs kultūras dzīves organizēšanu. Tāpēc Rūjienas kultūras nama vadības jaunajai komandai, kam rokās ielikta laba darba vide un plašs darbalauks, savu uzdevumu pildīt tomēr nav viegli kaut vai tāpēc, ka pēc reģionālās reformas tagad esam jaunos apstākļos un ne tik dāsnu budžetu kultūras dzīvei, un arī tas, ka jaunā vadība, kam šajā darbā nav pagājis vēl ne pusgads, pēc rūjieniešu mērauklas nav vietējie, kas nozīmē, ka sabiedrības atbalsts, saprotoša un labvēlīga attieksme viņiem ir jo sevišķi nepieciešama. 

«Mēs saprotam, ka rūjienieši ir savas pilsētas patrioti, un mums par to ir prieks,» saka Rūjienas kultūras centra vadītāja, naukšēniete Kristīne Kotovele-Kožoče.

KRISTĪNE UN JĀNIS: «Rūjienas pilsētas svētkiem viss sagatavots!» I. Fērmanes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru