Tuvojas vēlēšanas. Pieslēdzam filtru!

- 19.Jūlijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Kad teksts caur acīm nonāk smadzenēs, normālā gadījumā pirms tam tas iziet caur filtru jeb tulkotāju, kas palīdz orientēties un saprast, kas tas ir un kā to uztvert, – vai ir tā, kā rakstīts, viens pret vienu, vai tomēr pilnīgi citādāk, kāds ir zemteksts un kas ir starp rindām.

Tāpat ar audio un vizuālo informāciju. Dzīves laikā agrāk vai vēlāk cilvēks parasti nonāk pie atziņas, ka visbiežāk dzīvē nekas nav tā, kā izskatās pirmajā acu uzmetienā. Tagad kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā katastrofālos apmēros atklājies, ka lielajai krievu nācijai milzīgas tautas masas ir ar brāķīgiem vai neesošiem filtriem un nav spējīgi tulkot nekāda veida informāciju. Kāda pasaules mēroga nelaime no tā izriet, mēs tagad redzam un zinām. Neprasme filtrēt informāciju ir lipīga un kā vīruss nešķiro cilvēkus ne pēc tautības, ne teritorijas.

Jau krietnu laiku interneta sociālajos tīklos aktivizējušās personas, kuras, kā noskaidrojās visai drīz, nevis tikai lej žulti un azartiski kurina starpnacionālu naidu, bet metodiski un mērķtiecīgi nodarbojas ar to potenciālo vēlētāju makšķerēšanu, kuri nīst Latvijas valsti un visu latvisko kopš brīvības atgūšanas vai domā, ka visas viņa problēmas atrisinās dažu valdības cilvēku pakāršana Doma laukumā. Interneta daļēji anonīmajā vidē demagoģija, puspatiesības un tendencioza faktu sagrozīšana rod atsaucību, kūda un provocē pret Latviju kā nacionālu valsti vērstus kaitnieciskus nodomus un gatavību tos piepildīt. Tas nu ir redzams arī nesen Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniegtajā politiskās partijas «Stabilitātei!» priekšvēlēšanu programmā, jo minētie biedri rudenī, redziet, startēs Saeimas vēlēšanās.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru