Uzmanīgi uz ceļa!

- 4.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Skolēniem ir atsākušās skolas gaitas, studentiem jādodas uz augstskolām, viņu vecākiem – uz savām darba vietām. Šonedēļ varam novērot, ka ceļu satiksme ir kļuvusi intensīvāka, un, manuprāt,  uz ceļa jābūt daudz piesardzīgākiem. Ziņās jau varam lasīt, ka notikuši vairāki negadījumi, kuros cietuši bērni. 

Katru gadu, uzsākoties jaunajam mācību gadam, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina vecākus ar bērniem pārrunāt satiksmes drošības pamatprincipus, pievēršoties gan gājēju, gan pasažieru drošībai.

Ņemot vērā, ka daļa bērnu ikdienā uz skolu dodas kājām vai brauc ar velosipēdu, vienmēr jāatceras, ka bērni mācās no vecākiem, tāpēc jārāda viņiem labs piemērs. Līdz 10 gadu vecumam pārvietoties ar velosipēdu bērns drīkst tikai pieaugušo pavadībā. Pārrunājiet ar bērnu ceļa zīmes un to nozīmi, krustojuma šķērsošanas jautājumus, pamatpienākumus satiksmē un velosipēdu vadītāju atrašanos ceļu satiksmē, gādājiet, lai bērnam galvā būtu aizsargķivere! Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka aizsargķivere ir obligāta bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem.  Bērni, sākot no 10 gadu vecuma, bez maksas var iegūt velosipēdista apliecību,  nokārtojot ceļu satiksmes noteikumu un satiksmes drošības testu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru