Uzņēmējdarbības pamatā – gadiem izkopta rokdarbu prasme

- 12.Augusts, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Ar Naukšēnu novada Nurmos dzīvojošo un strādājošo pašnodarbināto uzņēmēju INESI ĶEZBERI «Liesma» nesen iepazinās Rūjienas pilsētas svētkos – vietējo amatnieku, mājražotāju un zemnieku ražojumu tirdziņā. Mūs tāpat daudzus citus tirgus apmeklētājus uzrunāja un patīkami pārsteidza Ineses adījumi no lina: moderni un ļoti kvalitatīvi nostrādāti.

Uzreiz jāteic, ka tirdziņa stendā, pārskatāmi izkārtojot savus daudzpusīgos rokdarbus, Inese pati tur bija vislabākā reklāma – ģērbusies vasarai piemērotā vieglā linu diegu kostīmā: garos svārkos, topiņā un jaciņā – viņa ar savu eleganci piesaistīja ne viena vien uzmanību un uzslavas.

«Uz tirgu atvedu gan savus plānos vasaras, gan arī ziemas biezos un siltos darbus. Apmeklējot tirgus, esmu novērojusi, ka patērētājiem patīk daudzveidība, tādēļ arī manā ražojumu klāstā ir gan klasiski pelēcīgo toņu linu diegu džemperīši, jaciņas, kleitas, svārki, topiņi, vestītes, gan arī daļu savas produkcijas esmu darinājusi no krāsotajiem linu diegiem. Tas pats attiecināms arī uz ziemas precēm: cimdiem, zeķēm, šallēm, jakām un džemperiem. Daļu rokdarbu adu ar adāmmašīnu, bet visas to dekoratīvās detaļas ir roku darbs. Adīt un tamborēt iemācījos agrāk nekā lasīt, tādēļ šajā jomā esmu uzkrājusi ļoti lielu pieredzi. Daudz sarežģītu rokdarbu tehniku apgūts pašmācības ceļā. Arī rokdarbu pasaulē viss mainās un attīstās, tādēļ visam jāseko līdzi un arvien vēl jāapgūst ne viens vien jaunums. Savu laiku esmu strādājusi par rokdarbu skolotāju, bet rokdarbi kā maizes darbs man ir gandrīz 25 gadus, kopš esmu pašnodarbinātā persona,» tā īsumā ar sevi tirdziņā iepazīstināja Inese.

ELEGANCE. Inese Ķezbere – pašas adītajā linu diegu kostīmā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru