Uzsāk informatīvo kampaņu par bērnu traumatisma novēršanu

- 1.Aprīlis, 2022
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Ņemot vērā bērnu augsto traumatismu Latvijā, Veselības ministrija (VM) sāk sabiedrības informēšanas kampaņu «Pārvērt pārdrošību par drošību!». Tās ietvaros no 30. marta līdz 2023. gada vidum notiks izglītojoši pasākumi bērniem un vecākiem par traumatisma riska faktoriem un to novēršanu. 

Kampaņas «Pārvērt pārdrošību par drošību!» mērķis ir izglītot un informēt dažāda vecuma bērnus, viņu vecākus un citus pieaugušos par drošību, biežāko traumu veidiem katrā vecumposmā, traumu gūšanas apstākļiem un profilakses pasākumiem, lai samazinātu bērnu traumatismu Latvijā. Dažādas nelaimes notiek arī tad, ja vecāki ir rūpīgi un uzmanīgi. Sauklis «Pārvērt pārdrošību par drošību!» izvēlēts apzināti, lai parādītu, cik trausla ir robeža starp drošību un pārdrošību un ka pieaugušie spēj pasargāt bērnus, radot viņiem drošu vidi. 

Veselības ministrs Daniels Pavļuts skaidro: «Pirms vasaras, kad ik gadu pieaug bērnu traumatisms, ir būtiski ģimenēm atkal un atkal atgādināt un stāstīt par drošības riskiem. Pieaugušo uzdevums ir būt blakus pašiem mazākajiem un novērst riskus, kad viņi vēl zinātkāri pēta pasauli. Enerģiskajiem un reizēm pārdrošajiem pusaudžiem būtiskākais ir rādīt drošas rīcības piemēru situācijām, kad paši fiziski blakus nebūsim. Zināšanas un atbildības sajūta, par kuru stāstīs kampaņa, ir atslēgas drošām spēlēm, sporta aktivitātēm un atpūtai visa vecuma bērniem.»

KAMPAŅAS ATKLĀŠANĀ veselības ministrs Daniels Pavļuts.  Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru