Vairāksolīšanas karuselis

- 31.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Viens no neatņemamiem procesiem pirms katrām Saeimas vēlēšanām, ir, kā pieņemts teikt, «padziļināta» politisko partiju vai to apvienību programmu analīze. 

Tiek uzskatīts, ka programmu izpēte un salīdzināšana ļauj vēlētājiem izdarīt atbildīgu izvēli, un attiecīgi kā ar jauno programmu analīzi, tā ar skaidrošanu, cik lielā mērā kurai partijai izdevies īstenot «veco» solījumus, nodarbojas kā visi iespējamie mediji, tā vesela plejāde dažādu organizāciju, interneta platformu un kas tikai vēl.

Tai sabiedrības daļai, kas aktīvi interesējas par politiku, šī nodarbe ir nenoliedzami interesanta, lai gan tam, ka partiju programmās ietvertās tēzes tiks arī īstenotas, tic tikai pilnībā nelabojami ideālisti. Galvenokārt tādēļ, ka minētās programmas vai nu atspoguļo to sastādītāju priekšstatus par kādu īstenojamo maksimālo programmu un mērķiem, uz kuriem tiekties, vai arī (kas ticamāk) – priekšstatus par to, kas ir tās tēmas, kas piesaistīs kā konkrētā politiskā spēka patstāvīgos vēlētājus, tā vēl arī iespējami plašāku svārstīgo vēlētāju loku. Pie kam nopietni politiskie spēki vismaz cenšas pieturēties pie savām deklarētajām vērtībām (kas gan izdodas ne vienmēr), bet tā sauktie populisti ar tādiem sīkumiem sevi neapgrūtina un ir gatavi solīt visu un visiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru