Vajadzīga arī koku savākšanas akcija

- 31.Oktobris, 2018
Valmierietis
Laikrakstā

Jau sen vismaz katram valmierietim  viena no gada vislielākajām šanām allž ir  bijusi rudens atnākšana. Katrs no tiem sevi tāds  piesaka ar ozolu, liepu, arī bērzu un pīlādžu zaļās rotas iekrāsošanu rudenīgos toņos, kurai nenovēršami seko arī lapu nokrišana, pašnobiršana vai visnoturīgāko noplūkšana ar stipru vējošanu.

Atšķirībā no lauku  ainavām, kur birušlapas drīkst lidot, kur vien vējš tās nes, Valmierai katru rudeni klāt  nāk  nokritušo lapu kopā vākšana un projām gādāšana. Tādēļ  ne vienā vien ielas nostūrī vai graviņā dzirdama pat diezgan paskaļa pukošanās, ka pilsētā koku, kuros mēdz augt lapas, ir par daudz un ne viens vien sētnieks par viņa teritorijā kalst sākušo vai bebra nograuzto lapuradi pat dziļi sirdī  priecājas.

Šādas domāšanas redzesleņķī visādā ziņā pozitīvi ir vērtējama pat tikai dažu  pamatīgu koku zemē nodabūšana Zaķu saliņas malā pie tilta pār Rātsupīti. Tāds pasākums turklāt tur notika pietiekami laikus, kad koki vēl pat nebija sākuši domāt par atlapošanos un apkārtnes piebirdināšanu.

Pirmo reizi, kad  rudens sākumā pie upītes tur pamanīju krustām šķērsām sakritušos koku stumbrus, daudzi valmierieši  domāja, ka bebri traki sausajā vasarā, kad pat Gauja  sāka bez ūdens palikt, te sarīkojuši talku, lai vismaz Rātsupīti aizdambētu un vismaz tajā savai izdzīvošanai  ūdeni sakrātu.

Tikai nopietnāk vērtējot te notikušo, sapratu, ka  te darbošanās ir bijusi vīriem ar motorzāģiem. Nojaušu arī, ka koki, no kuriem vairāki bija pārāk augstu uzstiepušies, tiešām bija jānozāģē, lai tie  nenogāztos uz elektrības līnijas vadiem. Tātad neatliekama vajadzība, par kuru nedz jokot, kur nu vēl šanot pat nevajadzētu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru