Valmierā no dzelzceļa cisternas noplūduši naftas produkti

- 13.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ceturtdien, 8. oktobrī, SIA «EAST-WEST TRANSIT» naftas bāzē Valmierā, Mūrmuižas ielā 15B, no dzelzceļa cisternas notikusi dīzeļdegvielas noplūde. Pēc sākotnējām aplēsēm no cisternas noplūdušas aptuveni 30 tonnas dīzeļdegvielas. Notikuma vietā veikti neatliekamie pasākumi piesārņojuma ierobežošanai.

Notikuma vietā Valsts vides dienesta (VVD) vides inspektori konstatēja, ka dīzeļdegviela daļēji nokļuvusi uz grunts ap notikuma vietu, bet lielākā daļa novadīta uz savācējestakādi. Dīzeļdegviela noplūdusi uz uzņēmuma teritorijā esošajām lietus kanalizācijas sistēmas 5 uztvērējakām, kurās ir naftas ķērāji. Tā kā SIA «Valmieras ūdens» darbinieki notikuma brīdī uzņēmuma teritorijā tīrīja lietus kanalizācijas sistēmu, operatīvi izdevies aiztaisīt pēdējo kontrolaku, novēršot tālāku naftas produktu noplūdi. Saskaņā ar SIA «EAST-WEST TRANSIT» pārstāvju sniegto informāciju, dabā lietus kanalizācijas tīklos varētu būt noplūdušas aptuveni 26 tonnas dīzeļdegvielas. 

Atbildīgie dienesti un SIA «Valmieras ūdens» pārstāvji identificēja naftas produktu uzkrāšanās potenciālās vietas lietus kanalizācijas tīklos, lai varētu uzsākt kanalizācijas tīklu tīrīšanu no dīzeļdegvielas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru