Valmieras Mūzikas skolai – 100

- 13.Oktobris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Jubilejas svinības sākās 8. oktobra rītā, kad tai par godu iestādīja zeltzaru vītolu Ģīmes dabas takā Leona Paegles ielā netālu no mājas, kur dzimis komponists Jāzeps Vītols. Jāpiebilst, ka šī ir Latvijas vecākā mūzikas skola ārpus Rīgas.

Valmieras Mūzikas skolas direktore INESE SUDRABA stāsta: 

«Ar Jāzepa Vītola vārdu Valmierā ir saistīta ne tikai viņa piedzimšana, bet arī tas, ka viņš pielicis roku, lai Valmierā taptu Mūzikas skola. Pirms simt gadiem bija  daudz dažādu apstākļu, Latvijai ļoti sarežģīts laiks –  kara laiki, nesakārtota ekonomika, grūta dzīve, bet tam visam tomēr cauri vijās kultūra un mūzika, jo latvietis ir kultūras, mūzikas, teātra un dejas mīļotājs, tas ir bijis katrā ģimenē un pasākumos.

Toreiz aktīva valmieriete Anna Ķirpīte sarakstījās ar Latvijas Izglītības ministrijas Mākslas departamenta Mūzikas nodaļu komponista Alfrēda Kalniņa personā, lai rosinātu Valmierā atvērt mūzikas skolu. Pēc ilgākas domu apmaiņas un reflektantu noklausīšanās Izglītības ministrija deva atļauju mūzikas skolas atvēršanai, un 1920. gada 8. oktobrī Valmieras Mūzikas skola sāka darbu.»

MŪZIKAS AIZSPOGULIJĀ. 8. oktobra vakarā vienu stundu no astoņiem līdz deviņiem Valmieras Mūzikas skolas logos bija skatāma šī mākslas performance. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru