Valmieras Mūzikas skolas sākumgadi. Personību un ēku likteņi. XIII

- 25.Augusts, 2021
Valmierietis
Laikrakstā

Valmieras Latviešu skolu biedrības valde, kuras priekšnieks vēl tobrīd bija privātadvokāts Vilis Gailis, 1935. gada 19. marta sēdē vienbalsīgi pieņem Mūzikas un tūrisma veicināšanas biedrības priekšlikumu pārņemt Mūzikas skolu biedrības rīcībā. 

Sēdē bija arī mācītājs Kārlis Beldavs, kurš biedrībā darbojās no tās atjaunošanas. Valdē darbojās arī 1931. gadā mirušā mācītāja Eduarda Pavasara dēls Eduards Pavasars juniors (1906-1975), kurš draudzē un arī biedrībā turpināja tēva darbu. Šajā sēdē no valdes priekšsēdētāja amata personīgu motīvu dēļ atlūdzās Vilis Gailis un viņa vietā vienbalsīgi ievēlēja «Gaujas aptiekas» īpašnieku provizoru Pēteri Meijeru, kurš jau iepriekš regulāri bija izrādījis rūpes un atbalstu skolu biedrības pamatskolai. Meijers varēja tūlīt stāties pie Gaiļa iesāktā Mūzikas skolas pārņemšanas darba.

***

Pēc nepilniem pāris mēnešiem, 9.maijā, sanāca skolu biedrības valdes sēde, kurā piedalījās arī Mūzikas un tūrisma biedrības nu jau bijušais priekšnieks Artūrs Jansons. Mūzikas skolas jautājumā – uz A. Jansona kunga aizrādījuma – nolemj griezties pie kultūras fonda ar lūgumu Mūzikas un Tūrisma veicināšanas biedrības pieprasīto pabalstu piešķirt Valmieras Latviešu skolu biedrībai sakarā ar š.g. 19.marta protokola Nr.I. kā nākošai mūzikas skolas uzturētājai. Nākamajā 12. jūnija sēdē, kura notika Mūzikas skolā, atkal piedalījās A. Jansons un pēc sarakstiem tika pārņemti inventārs un notis.

KOMPONISTS ALFRĒDS KALNIŅŠ AR VALMIERAS MŪZIKAS SKOLAS PEDAGOGIEM UN AUDZĒKŅIEM PIE SKOLAS ĒKAS ZILOŅU IELĀ 7. Pirmajā rindā no kreisās puses: 1.Herberts Ozolītis, 2. Arnolds Sineps, 3.Alfrēds Kalniņš, 4. Alvīne Liepiņa-Sinepa, 5. Edīte Pavasara. Otrajā rindā no labās puses 1. Paulis Kunstmanis. 1936. g. 29. maijā.  Attēls no Valmieras muzeja un Valmieras Valsts ģimnāzijas muzeja krājumiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru