Valmieras novada fondam – 15!

- 12.Augusts, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā Valmieras novada fonds (VNF) koncertzālē Valmiera atzīmēja savu 15 gadu jubileju. Fondam sākas jauna ēra (tāds arī bija jubilejas vakara nosaukums), jo, kā viesi sveicot teica – no ilgi lolotā bērna tas nu jau ir kļuvis par pusaudzi. Atskatījās uz nesen izdarīto – Ziedotāju apļa 2020 atbalstītajiem projektiem Siltas maltītes piegāde senioriem un grupas Smaidiņi diska izdošana Mēs šodien iesim pasaulē.

Tika dzirdēti sirsnīgi vēlējumi no atnākošajiem, vēlot fondam vēl ilgus darbības gadus. Arī no fonda darbinieku puses izskanēja paldies ziedotājiem un atbalstītājiem visu šo gadu garumā. Patricija Siliņa, VNF vadītāja: «Jaunā ēra var turpināt, to, kas pirms 15 gadiem tika aizsākts. Protams, ikdienas lielais spēks ir gan ziedotāji, gan arī cilvēki, kas ikdienā strādā Garajā ielā 10.»

Aigars Ruņģis, Valmiermuižas alus saimnieks: «Pirmo reizi tuvāk iepazinos ar VNF šogad pavasarī, kad Reinis Suhanovs, kas ir Valmieras vasaras teātra festivāla direktors, mani lūdza iet uz ziedošanas apli un mēģināt iekustināt ziedotājus, lai daudzbērnu ģimenes varētu atļauties biļetes uz teātra festivālu. Tas pasākums bija brīnišķīgs, jo es biju plānojis iztērēt x daudzumu naudas, bet iztērēju 3x. Tas man patika. Šobrīd, kad laiki mainās, domājot par savu pieredzi, aizdomājos par palīdzēšanas ideju. Kaut kur dziļi iekšienē, nezinu, kāpēc, bet liekas, ka es kā latvietis esmu stiprs. Latvieši ir stipri, vai ne? Un palīdzību lūdz tikai vājie un slimie, un labi, ka esmu spējīgs viņiem palīdzēt. Ir pat dziesma ar vārdiem: dod, Dieviņi, otram dot, ne no otra mīļi lūgt, kas nozīmē, ka ir labi palīdzēt. Kā lai šajā laikā palīdz, kad naudas līdzekļu nav? Tā man radās trīs palīdzēšanas veidi. Pirmais no tiem ir netraucēšana. Var palīdzēt paklusējot, neizsakot kādu komentāru, piebremzējot skaudību vai nenovīdību, jo tas var būt nevietā. Otrs veids, kā var palīdzēt, ir atbalstot. Tas var būt laiks, ko esam gatavi veltīt, tas var būt padoms, var palīdzēt arī graudā. Pie manis nāk cilvēki, lūdzot atbalstu – man nav naudas, ko iedot, jo es neražoju naudu, es brūvēju alu. Ja pasākumā ir kāds svinīgais brīdis, mēs varam iedot alu. Šobrīd teātra festivālam esam izbrūvējuši limonādi, tas ir mūsu atbalsts. Ja vairāki cilvēki palīdz tādā veidā, kā viņi var, sanāk mazliet tādas kā latgaliešu kāzas – viens atnes cūku, otrs atnes siera rituli, trešais atnes degvīnu, un svin! Trešais veids, kā var palīdzēt, kas prasa visvairāk drosmes un spēka, ir lūgt palīdzēt citus. Tas ir daudzkārt grūtāk. Ja es kādam lūdzu palīdzību, pēc tam es pats esmu vairāk gatavs palīdzēt. Tā arī veidojas palīdzēšanas kultūra. Un vēlos paust savu atbalstu VNF, kas veido palīdzēšanas kultūru Valmieras novadā, jo jūs esat tie, kas lūgs palīdzību, lai palīdzētu citiem, kuriem tas ir vajadzīgs. Novēlu visiem būt stipriem, drosmīgiem un lūgt palīdzību, kad ir nepieciešams.»

Arī laikraksts «Liesma» Valmieras novada fondam vēl darba sparu, izdošanos un cilvēkus, kas ir gatavi palīdzēt.

FONDA DZINĒJSPĒKS – no kreisās Patricija Siliņa, fonda vadītāja; Sanda Kalniņa, grāmatvede; Dace Dēnava, sabiedrisko attiecību vadītāja; Gundega Siliņa, fonda Aktīvo iedzīvotāju programmas Vidzemes koordinatore – konsultante. Emīla Vanaga foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru