Valmieras puikām – vērtīga pieredze

- 13.Septembris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Bigbends Valmieras puikas pagājušajā svētdienā uzstājās Cēsīs. It kā ikdienišķs notikums, ja vien šajā reizē tam nebūtu starptautiska pieskaņa, ko koncertam Meža skolas aktu zālē piešķīra japāņu džeza pianistes un dziedātājas Keiko Borjesonas klātbūtne. No kā sākās šī satikšanās, stāsta bigbenda Valmieras puikas vadītājs GUNĀRS GEDUŠEVS:

– Šopavasar 11. maijā Cēsu Pils parkā notika veselības prakšu un seno zināšanu festivāls Spīdolas salidojums, kurā biju kopā ar kundzi Ingu, lai morāli atbalstītu viņu pirts zinību skaidrošanā un popularizēšanā. Tur arī satiku slaveno saksofonistu Zinti Žvartu, kam, mani ieraugot, bija radusies baigā ideja – iesaistīt starptautiskajā saspēlē tieši bigbendu, jo cik tad var ar kombo sastāvu spēlēt. Uzreiz jāpaskaidro, ka Zintim sadarbība ar Keiko Borjesonu aizsākusies vēl pirms gadiem divdesmit, kad viņš kopā ar tālaika Keksu, vēlākos gados Jokers pianistu Romānu Vendiņu muzicējis Tokijā Latvijas vēstniecībā. Turpmākajos gados Japānas māksliniece pie Zinta viesojusies ne reizi vien, kopīgi iestudējot vairākas džeza programmas.

Gaidot šo tikšanos, procesa gaitā saštimmējām repertuāru, tonalitātes un tā visu vasaras otro pusi nopietni gatavojāmies pasākumam, citādi pēc Valmieras svētkiem būtu gulējuši uz lauriem.

Kā noritēja koncerts?

Sāka Keiko divatā ar Zinti, kas viņas balss meditācijām, piemēram, par Geršvina tēmu piespēlēja saksofona improvizācijas, tad viņiem uz nākamajiem skaņdarbiem pievienojās sitaminstrumentu virtuozs Ainis Zavackis, līdz beidzot pienāca laiks bigbenda instrumentālajam pieteikumam. Pēc tā vienu dziesmiņu nodziedāja jaunā Valmieras Valsts ģimnāzijas mūzikas skolotāja Paula Žuga. Kad nu orķestris bija viegli iesildījies, tam koncerta turpinājumā pievienojās viešņa no tālās Japānas.

BIGBENDS VALMIERAS PUIKAS pēc koncerta ar solistiem Keiko Borjesonu un Zinti Žvartu centrā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru