Valmieras skolēnu uzņēmumi panākumu ceļā

- 24.Janvāris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Viens no biedrības Junior Achievement Latvija būtiskākajiem darbības virzieniem ir skolēnu mācību firmu (SMU) attīstīšana un to izpausmju pilnveidošana. Pēdējos gados ievērojami pieaudzis to skaits, SMU sākuši darboties arī pamatskolās un sākumskolās, gūstot panākumus ne tikai vietējā un valsts mērogā, bet arī starptautiskos gadatirgos.

Valmierā ļoti aktīvi SMU darbojas Valmieras tehnikumā.

Šajā mācību gadā ne tikai Valmieras un apkārtējo novadu, bet arī republikāniskajos gadatirgos, kuros dalībnieku skaits jau vairākus gadus krietni tuvojas pāris simtiem, ievērību ieguvuši tehnikuma SMU — SIA Safe&Stable un SIA Unique Latvija, kas vairākos gadatirgos saņēmuši žūrijas un respektablu Latvijas uzņēmumu un firmu simpātiju balvas. Aizvadītā gada noslēgumā valsts skolēnu mācību uzņēmumu lielajā Ziemassvētku gadatirgū Cits bazārs tirdzniecības parkā Domina Safe&Stable ieguva žūrijas piešķirto nomināciju Sociāli atbildīgs uzņēmums, komanda uzvarējusi arī ASV vēstniecības Rīgā organizētajā konkursā Trīs plus trīs, iegūstot līdzdalību trīs meistarklasēs, no kurām divas jau notikušas.

SIA Safe&Stable vadītājs Georgs Krops par uzņēmuma ideju ražot spieķus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām stāsta:

«Mūsu ideja ir: spieķī tiek iestrādāts sensors, kas nosaka attālumu un reaģē uz skaņas signālu. Pie šīs idejas nonācām, kad viens no komandas dalībniekiem pie gājēju pārejas bija vērojis neredzīgu cilvēku ar paceltu balto spieķi, viņam tuvojās elektromašīna, kas nekādas dzirdamas skaņas neizdala, un šāds gājējs to tad var nepamanīt. Bet, ja cilvēkam būtu mūsu piedāvātais spieķis, pēc attiecīgā signāla viņš saprastu, kas tuvojas, un droši šķērsotu ielu. Otrs gadījums: sirmgalve, kas veselības problēmu dēļ baidās iziet no dzīvokļa, jo nejūtas droša, baidās, ka paklups. Arī viņai mūsu spieķis būtu labs atbalsts, kas brīdinātu par šķēršļiem.»

SABLE&STABLE. Georgs Krops un Agris Čodars kopā ar skolotāju, Valmieras tehnikuma SMU konsultanti Agitu Šamšeli. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru