Valmierieši piedalās Eiropas Kosmosa aģentūras konkursā

- 6.Jūlijs, 2022
Izglītība
Laikrakstā

20. jūnija agrā rītā Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas komanda «RoboQuick» (Rolands Brēža, Dāvis Krasts, Rūta Vildere, Matīss Gundars Melderis un Pauls Odins Šmits) izlidoja no Rīgas lidostas, lai dotos uz Itāliju un piedalītos starptautiskā Eiropas Kosmosa aģentūras organizētā konkursā «CanSat 2022».

Dalību nacionālajā konkursa kārtā komandas sāka jau 2021. gada decembrī. Ar pašu veidotu satelītu dzērienu bundžas izmērā visām komandām bija jāveic sacensību organizatoru izvirzītais mērķis – salīdzināt gaisa spiediena maiņu atkarībā no augstuma, kā arī jāizvirza pašiem savs sekundārais mērķis. Komanda «RoboQuick» par savu mērķi izvēlējās gaisa kvalitātes un piesārņojuma noteikšanu, īpašu uzmanību pievēršot ziedputekšņu koncentrācijai dažādos augstumos. Šāds pētījums mums šķita aktuāls, jo pasaulē un arī Latvijā arvien vairāk cilvēku cieš no dažāda veida ziedputekšņu alerģijām.

Starptautiskais konkurss notika nelielā Itālijas pilsētiņā Castel San Pietro Terme, netālu no Boloņas, un ilga piecas aizraujošas un notikumiem pilnas dienas, sākot ar komandu prezentācijām atklāšanas ceremonijā, satelītu tehnisko inspekciju, «drop testu» (satelītu nometot ar dronu, tika pārbaudīts izpletņa ātrums), un tad jau galvenais notikums – satelītu palaišana ar Sierrafox DCLV raķeti, kas satelītus nogādāja apmēram 1000 m augstumā un tad izmeta uz sāniem.   

Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru