Valmiermuižā briest rosīgs gads

- 1.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šis laiks – pirms Lieldienām – ierasti darbīgs ir uzņēmumam Valmiermuižas alus. Par svaigākajiem jaunumiem un arī šīs vasaras iespaidīgajiem plāniem Valmiermuižā Burtniekam stāsta brūža saimnieks AIGARS RUŅĢIS.

Nupat ārā jau nedaudz jūtams pavasaris. Kāds tas šajā – visai pasaulei joprojām īpašā – laikā atnācis Valmiermuižas alum?

Valmiermuižai šis pavasaris atnācis ar sajūtu kā pēc lielas, grūtas vētras, kas ir bijis viss pēdējais gads. Atnācis ar vētru, kas pamazām sāk lēnām rimties, un ar lielu cerību, ka šī vasara varētu būt ļoti ražīga. Jo arī pagājušajā, kad bija kovida pirmais vilnis – marts, aprīlis, maijs, mēs ļoti cietām. Tāpēc, ka mēs no pirmās dienas esam ļoti daudz strādājuši ar restorāniem, bāriem, viesnīcām, arī ar lidostu Rīga, ar Tallink prāmjiem, uz kuriem vedam mūsu alu. Tāpat Igaunijā restorāni un bāri bijuši mūsu lielākie klienti. Pirmajā kovida vilnī to visu burtiski aiztaisīja ciet! Tas nozīmē, ka diennaktī pazaudējām apmēram trešdaļu sava apjoma. Vasarā tas viss pamazām atvērās, un pērnā vasara mums bija visražīgākā Valmiermuižas alus vēsturē. Pēc tam laiks no rudens, arī ziema bija ļoti grūta, jo visi restorāni un bāri atkal ir ciet... Taču ziemā esam ļoti daudz strādājuši, lai šovasar būtu daudzi interesanti notikumi, piedāvājumi alus gard­ēžiem, tāpēc mēs, Valmiermuižas alus saime, sagaidām šo pavasari un vasaru pilni enerģijas, pilni jaunu garšu un ideju, gatavi tam, ka šī vasara mums atkal būs ļoti ražīga! Visi trakie kovida mēneši pagājuši, mums daudz un radoši strādājot. Skatījāmies, ko mēs paši varam darīt un ar ko varam sadarboties. Tā vietā, lai ietu ziemas miegā vai līstu alā, mēs izmantojām visas iespējas, lai daudz un radoši radītu jaunas garšas un meklētu jaunas sadarbības. 

Jauna garša kopā ar ilgstošu sadarbību. Brūzī tapis alus Austris – simbols savulaik tieši Austra īpašnieka Ginta Amona noticēšanai tobrīd jaunai lietai Valmiermuižas alum un vēlākai abpusējai uzticībai nu jau 12 garu gadu garumā?

Kā šodien atceros to brīdi pirms 12 gadiem, kad Gints ar savu mazo busiņu bija atbraucis Valmiermuižas klēts galā, kur mums ir noliktava. Es pats palīdzēju pirmo paleti ar Valmiermuižas alus pudelēm busiņā iestumt. Abi domājām, kā būs... Un vēl atceros, ka jau divas dienas vēlāk Gints man zvanīja, ka ņemšot jau nākamās divas paletes ar alu. Tas labi uzreiz aizgāja, cilvēki Valmierā mūsu alu pamanīja, novērtēja. Es arī šodien varu teikt Gintam, viņa veikalu tīklam Austris un visam tā kolektīvam paldies par to, ka viņi bija pirmie, kas mums noticēja kā veikals, ka vajag ņemt un tirgot vietējo, bet tolaik, ekonomiskās krīzes laikā, ļoti dārgo un nevienam vēl nepazīstamo Valmiermuižas alu.

JAU LIELDIENU ŠŪPOLĒS. Valmiermuižas alus saimnieks Aigars Ruņģis jau pagājušajā piektdienā iemēģina Valmiermuižas klēts priekšā starp Lieldienu dekoriem iekārtās šūpoles: – Priecīgas Lieldienas visiem!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru