Valsts svētki un mūsu izvēle

- 17.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Līdzīgi kā nule aizvadītā Lāčplēša diena, arī Latvijas valsts dzimšanas diena, 18. novembris, šogad saprotamu iemeslu dēļ tiks aizvadīta bez plašāka mēroga svinībām. Epidemioloģiskā situācija valstī nav tāda, lai varētu šādas svinības atļauties.

Tajā pašā laikā oficiālu pasākumu esamība vai neesamība nekādi neietekmē tā fakta, ka latviešiem kā tautai ir sava valsts, nozīmīgumu.

Tieši tāpat parāžu vai vēl kā cita esamība vai neesamība neietekmē vēl kādu faktu – neviens cits, izņemot mūs pašus, neveido šo valsti, kā arī nenosaka Latvijas iekšpolitisko un ārpolitisko kursu. Vai, pareizāk sakot, – nevar minētos kursus noteikt, ja tie ir nepieņemami Latvijas pilsoņiem. Lai arī mēs esam maza valsts un lielā mērā atkarīgi no nozīmīgāku pasaules spēlētāju vēlmēm un rīcības, atņemt spēju pašiem spriest par to, kas ir labi un slikti vai pareizi un nepareizi, mums neviens nevar.

Viss iepriekš minētais ir ārkārtīgi svarīgs, ņemot vērā to izvēli, kuras priekšā nu jau pāris gadu desmitu garumā atrodas Latvijas valsts un arī visas pārējās bijušā komunistiskā bloka valstis Austrumu un Centrālajā Eiropā. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru