Var baidīties no visa, bet var arī vienkārši uzdrīkstēties un darīt!

- 12.Septembris, 2017
Dzīvesstils
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas students VIESTURS LĀCIS tāpat kā daudzi citi rudenī turpina studijas. Viesturam šis gan ir tikai otrais gads, kurā studē «Mediju studijas un žurnālistikas» programmā, taču pieredzes ir, iespējams, vairāk nekā dažam labam vecāka kursa studentam. Savos 24 gados viņš ir redzējis ne vien Eiropas valstis, bet arī Ameriku un drīzumā dosies uz citām pasaules valstīm, kur pats piedalīsies arī Eiropas un, iespējams, Pasaules čempionātā motosportā.

Kas slēpjas aiz studenta Viestura sasniegumiem, lasi intervijā.

Tu biji ļoti jauns, kad sāki fotografēt.

Jā, tā bija 9. klase, kad tas sākās. Tagad jau būs septītais vai astotais gads, vairs neskaitu.

Un kāds bija pamudinājums?

Es aizrāvos ar programmu Photoshop, pārveidoju fotogrāfiju fonus, mašīnu krāsas, pieliku šo to klāt, bet nebija pārliecības par to, ko daru, jo zināju, ka varētu nofotografēt citādi. Tad es ieguvu savu pirmo fotoaparātu un sāku fotografēt pats, galvenokārt autosacīkstes.

Šajā nozarē konkurence ir liela. Kā izdevās pierādīt sevi?

Jā, konkurence ir, it īpaši es to jutu pirms pieciem gadiem, kad visi sāka fotografēt, jo tehnika kļuva tik pieejama, ka ikviens, kurš vēlējās, ņēma rokās fotoaparātu. Tas bija nenormāls bums, bet ļoti interesants laiks. Es savā ziņā par to nedomāju un darīju to, kas man patīk, iepazinos ar cilvēkiem no visas plašās pasaules. Biju tur, kur notiek dažādi nozīmīgi un mazāk nozīmīgi sporta notikumi, un tas man palīdzēja kļūt pazīstamam arī ārpus Latvijas.

Tu pats arī nodarbojies ar kādu sporta veidu. Pastāsti vairāk par to!

Jā, es nodarbojos ar ūdens motosportu, aizraušanās ar to notika paralēli vēlmei fotografēt. Kad sapratu, ka sports ir mana sirdslieta, aizbraucu pie draugiem uz sacensībām. Viņi atzina, ka fotografējot man labi padevies notvert momentus.

Atceros, ieraudzīju laivu guļus un pilotu sievieti tajā. Draugi nopublicēja foto, un, es sapratu, ka gribu arī pats izmēģināt. Tā nu pirms aptuveni četriem gadiem pirmo reizi izbraucu un uzreiz pavilkos. Uzbūvēju laivu no nekā, sāku braukt, un tas noveda pie rezultāta: kārtīgi sagatavojies ar atjaunotu laivu biju pirmais Latvijā, un pērn arī biju Latvijas čempions. Tagad gatavojos Latvijas čempionāta pēdējam posmam, kas notiks oktobrī Liepājā, cerams, ka nebūs aizsalis (smejas). Jāgatavojas arī nākamā gada Eiropas un Pasaules čempionātam, tā ir liela prioritāte. Jāsaprot, kas būs ar studijām, jo novembrī es braukšu fotografēt bobsleja un parabobsleja Pasaules čempionāta tūri. Atgriezīšos tikai februārī.

PĀRMAIŅAS PĒC. Viesturs ne tikai aizkadrā, bet arī kadrā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru