Variācijas par taburetes tēmu

- 9.Oktobris, 2020
Vīru lietas
Laikrakstā

Šoreiz Vīru lietās atkal par koka darbiem. Kaut arī galvenais sarunas objekts tiek parasti uzskatīts teju par vienkāršuma etalonu. Nu, mēdzam taču teikt – tas ir vienkāršs kā taburete! Tai pašā laikā šis sēžamais ir tieši tas palīglīdzeklis, kuru izmantojam reizēs, kad ikdienā iekštelpās vajag uz kaut kā stabili pakāpties. 

Tātad taburete – ja tā uz kārtīgām četrām kājām – ir arī stabilitātes garants. Protams, tikai tad, ja labi izgatavota. Un tieši tādas taburetes, manuprāt, ar savām rokām rada JĀNIS BIRZNIEKS no Alūksnes. Viņu satiku Valmierā Vidzemes uzņēmēju dienās, tad arī tā nopietnāk parunājām par viņa meistarstiķiem – ķebli jeb tabureti un krēslu, kas taču arī pavisam vienkāršā variantā ir taburete, tikai ar atzveltni.

Cik meistaram gadu un no kuras puses?

46 gadi. Pats dzīvoju Alūksnē, bet mana darbnīca ir Alsviķos. 

Tavu uzņēmumu sauc Four Legs jeb Četras Kājas latviski. Kāpēc?

Jo daudzām lietām, ko esmu taisījis, ir četras kājas. 

Koka darbi – tas tāds normāls latvieša vaļasprieks. Cik tev pašam sen interese par koku?

Esmu mācījies Rīgas Lietišķās mākslas koledžā, sāku ar to nodarboties no 15 gadu vecuma. Būtībā ar to arī visu laiku darbojos lēnā garā. Šie ķebļi un krēsli man sākumā bija kā hobijs, bet tagad mēģinu to taisīt par savu biznesu. 

MEISTARS AR SAVU STILU. Jānis demonstrē paša rokām ar teicamu kokgriezēja prasmi veidotos ķebļus – ne vairs prastus virtuves sēžamos, bet jau nopietna interjera priekšmetus. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru