Vasaras teātra vakaros

20.Jūnijs, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Jau devīto vasaru valmierieši un pilsētas viesi varēs apmeklēt amatierteātru brīvdabas izrādes. Šovasar ciklā Vasaras vakari teātru spēlēs būs skatāmas piecas amatierteātru iestudētas izrādes. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad izrādes norisinājās Valmieras vecpilsētā, šovasar skatītāji tiek aicināti uz Valmieras sākumskolas amfiteātri (L. Paegles iela 40A).

Valmierā ar izrādēm viesosies Kocēnu novada laikmetīgais teātris Volatus, Valmieras pagasta amatierteātris Valmiermuižnieki, Kauguru pagasta amatierteātris Vīzija un Bērzaines pagasta amatierteātris.

Pirmā izrāde norisināsies jau 27. jūnijā pl. 19 Valmieras Kultūras centrā, kur ar izrādi Par pirmo mīlestību ciemosies Kocēnu novada laikmetīgais teātris Volatus. Izrāde veidota no patiesiem stāstiem, uzrunājot radus un draugus, un draugu draugus vecumā no 25 līdz 92 gadiem. Visi uzrunātie cilvēki atbildēja uz vienādiem jautājumiem: Kas, pēc viņu domām, ir mīlestība? Kādas ir sajūtas iemīloties? Ar ko tika piesaistīta uzmanība? Kādēļ tieši tas puisis vai meitene? Ko var piedot mīlestības vārdā? Kā arī jautājumi par mūziku un kino – ko klausījās un skatījās attiecīgajā dzīves posmā, kad pirmo reizi iemīlējās? Režisore – Larisa Merca.

4. jūlijā pl. 19 Valmieras sākumskolas amfiteātrī būs skatāma Valmieras pagasta amatierteātra Valmiermuižnieki izrāde Pašu audzināts (režisore Iveta Kļaviņa), kā arī Zilākalna pagasta amatierteātra iestudēti skeči (režisore Inese Stepane).

11. jūlijā pl. 19 – Kauguru pagasta amatierteātra Vīzija izrāde Grēku grāmata (režisors Oskars Morozovs), savukārt 18. jūlijā pl. 19 ar režisores Ivetas Kļaviņas iestudētu izrādi Ar spaini pa galvu viesosies Valmieras pagasta amatierteātris Valmiermuižnieki. 22. augustā brīvdabas izrāžu ciklu noslēgs Bērzaines pagasta amatierteātris ar Andra Liepiņa iestudētu izrādi Vai Tobijam patiks.

Izrāžu apmeklējums bez ieejas maksas. Lietus gadījumā izrādes notiks Valmieras Kultūras centrā. Brīvdabas izrāžu norisi atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība.

Komentāri
Pievienot komentāru