Veiksmīgi ieviesti seši biznesa inovāciju projekti

- 10.Janvāris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Atbalsta programmā «Zīle» veiksmīgi ieviesti visi seši apstiprinātie biznesa inovāciju projekti. Piedāvājam ar tiem iepazīties!

Tehnoloģijas sportā Viens no finansējuma saņēmējiem aizvadītajā gadā ir Valmieras uzņēmums SIA «EchoTech». Atbalsts ļāvis izstrādāt dizainu uzņēmuma veidotai sportistu monitoringa sistēmai «EchoSports». Risinājumu, kas ļauj detalizēti analizēt sportistu veiktspēju iekštelpās, uzņēmums attīstījis četru gadu laikā. Par projekta īstenošanu programmā «Zīle» stāsta SIA «EcoTech» pārstāvji Kaspars Urbāns un Māris Dreija: «Mūsu izstrādātā sistēma šobrīd jau pāraug sporta pārvaldības rīkā, nodrošinot iespēju organizācijai vienkopus redzēt visu sportistu treniņdatus (cik daudz tie trenējas un skrien, kāds ir pulss, ātrums u.c.), kā arī iegūt video analīzi no treniņiem vai spēlēm. Šāda sistēma būtiski atvieglo trenera darbu un uzlabo sportistu veiktspēju. Tiek domāts par vieglu un ērtu tās lietošanu; lai uzsāktu video ierakstīšanu sporta hallē, nepieciešams tikai interneta pieslēgums un telefons.» Kaspars Urbāns atzīst, ka «Zīles» atbalsts ļāvis attīstīt produkta vizuālo risinājumu daudz ātrāk, nekā to būtu paveikuši paši: «Projektā esam sadarbojušies ar lieliskiem dizaineriem, kas izveidojuši lietotājam pievilcīgu un ērtu dizainu mūsu portālam. Šo-brīd noris arī darbs pie mobilās aplikācijas un mājaslapas dizaina izstrādes.» Ar uzņēmuma risinājumu «EchoSports» Latvijā šobrīd pilnībā aprīkotas divas zāles, proti, Kocēnu sporta nams un sporta manēža Liepājā. Šī sadarbība ļauj pastāvīgi testēt risinājuma efektivitāti, tāpat notiek regulāra sadarbība ar citiem partneriem. «Tuvākajā laikā plānojam uzsākt sava produkta pārdošanu, domājot galvenokārt par ārvalstu tirgiem. Septembrī ieguvām uzvaru Lietuvas Kauņas basketbola kluba «Žalgiris» organizētajā hakatonā. Vēlamies īstenot sadarbību ar šo klubu, kas ļautu mūsu risinājumu padarīt atpazīstamāku gan Baltijas, gan Eiropas tirgos,» piebilst Māris Dreija.

PROGRAMMAS «ZĪLE» atbalsts piešķirts arī SIA «Sniega Tehnika» projektam «Inovācijas papildinājuma izstrāde II paaudzes kūdras harvesteram». Ar «Zīles» atbalstu uz sniega traktora bāzes projektēta un tiek izstrādāta transportiera lente, kas ērti ļauj izkraut kūdru no kūdras savācēja. Foto ilustratīva nozīme


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru