Veikt pirkumus internetā būs drošāk

30.Decembris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Iepirkšanās internetā kļūst aizvien populārāka. Lai iedzīvotāju finanses un dati būtu pasargāti, no 2021. gada 1. janvāra tirgotājiem interneta pirkumiem ar maksājuma karti būs jānodrošina divkārša drošība jeb stingrā autentifikācija. 

Turpmāk tirgotājam būs stingrāk jāpārliecinās, vai pirkuma veicējs ir cilvēks, par kuru uzdodas, un tikai tad banka ļaus darījumu veikt. Papildu drošība palīdzēs izvairīties no krāpnieku uzbrukumiem, zagtu bankas karšu izmantošanas un pasargās klientu līdzekļus bankas kontos. Šādas prasības nosaka Eiropas Savienības Otrās Maksājumu pakalpojumu direktīvas noteiktie standarti, kas pieprasa stingrākas autentifikācijas prasības tiešsaistes norēķiniem ar maksājumu kartēm.

Praktiski tas nozīmē, ka pirkumu varēs veikt, ievadot kartes datus, un pēc tam to papildus apstiprinot ar saviem internetbankas pieejas rīkiem. Piemēram, lai iegādātos džemperi interneta veikalā, ir nepieciešami gan bankas kartes dati (kartes numurs, CVC kods u.c. kartes informācija), gan jāapstiprina pirkums ar Smart-ID. Katra banka un interneta tirdzniecības pakalpojumu sniedzējs ir izvēlējies savus rīkus, kā nodrošināt šāda veida drošību, un arī klients pats no bankas piedāvājuma var izvēlēties sev atbilstošāko risinājumu. Daudzi tirgotāji Latvijā šādu drošību nodrošina jau tagad.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru