Vēlēšanas: ja nu iežēlojaties par novadnieku...

- 29.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

No pavisam 440 kandidātiem, kas cer 14. Saeimā iekļūt ar Vidzemes vēlētāju labvēlību, 27 (jeb 6,1%) par savu dzīves vietu norāda Valmieras novadu. Viņi pārstāv 12 no pavisam 19 listēm. Vēl divi kandidē Rīgā, bet nebija vēlmes viņus meklēt starp 649 mandātu tīkotājiem.

Ņemot vērā Valmieras dižnovada vietu Vidzemē un Latvijas politikā, manuprāt, sarakstos novadnieku vajadzētu vairāk. Taču vēlēšanās ir «VIP apgabals», kurā sarūpē mandātus lielo partiju spicei. It īpaši, ja kādam ir sīkas bailītes «izlepušajā» Rīgā izgāzties. Te ļaudis šķiet vienkāršāki… Tiesa, dzīvot galvaspilsētā vairs nešķiet gana smalki, tāpēc saraksti kļūst «vidzemīgāki», jo kungi un dāmas saceļ sev mitekļus Pierīgā, Siguldā, Saulkrastos.

Tātad – kas viņi ir? (Partiju secība – atbilstoša CVK noteiktai.)

No Jaunās Vienotības ar listes 5. numuru uz darbu likumdošanā pretendē novada domes deputāts Jānis Skrastiņš (1970), partijas Valmierai un Vidzemei valdes loceklis. Viņš ir arī pašvaldības Civilās aizsardzības un Ugunsdzēsības nodaļas vadītājs, AS Valmieras enerģija padomes loceklis, Valsts meža dienesta eksperts konsultants. Saraksta 8. pozīcijā – Agita Zariņa-Stūre (1971), Pārgaujas Valsts ģimnāzijas direktore un skolotāja, Vidzemes jauniešu karjeras centra valdes locekle. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru