Velosipēdists ir vismazāk aizsargātais satiksmes dalībnieks

- 31.Marts, 2021
Valmierietis
Laikrakstā

PĒTERIS DŪNIS jau divus gadus ir Jaunatnes centra «Vinda» skolotājs, viņš vada nodarbības trases automodelistiem un velo pulciņam. Valmiera viņam asociējas ar mājām un dzimto vietu.

Sākās ar tehnisko modelēšanu

Pēteris Dūnis ar automodelismu sāka aizrauties jau pamatskolas vecumā, 3. vai 4. klasē. «Tolaik jauno tehniķu būšana bija ļoti populāra, un Valmieras jauno tehniķu centrā viss sākās ar tehnisko modelēšanu, kur sākotnēji no papīra rasējumiem veidojām telpiskus modeļus, un nākamais solis no tehniskās modelēšanas bija apgūt kaut ko specifiskāk, vai tā bija lidmašīnu, kuģu vai automodeļu būvēšana. Es izvēlējos automodeļus,” atceras «Vindas» skolotājs.

Ir uzkrātas gan zināšanas, gan liela pieredze šo gadu laikā. Pēteris Dūnis kļuvis par vairākkārtēju rajona un Latvijas skolēnu čempionu automodelismā dažādās klasēs. «Augstākais sasniegums ir divas piektās vietas Pasaules čempionātā. Viens no tiem notika 2013. gadā Kijevā, Ukrainā un otrs bija 2014.gadā tepat Latvijā, Limbažos, kur bija komandu brauciens. Es komandā startēju kopā ar Jāni Rage-Raģi,» tā «Vindas» skolotājs. Apmeklējot sacensības, sanācis paviesoties daudzās valstīs. Pirms pandēmijas Baltijas valstis tika regulāri apmeklētas, tāpat sanācis paviesoties Somijā, Čehijā, Itālijā, un var arī tālāk doties, piemēram, šogad Pasaules čempionāts notiek Amerikas Savienotajās Valstīs, Ņūdžersijas štatā.

Tomēr sacensību dalībniekiem jārēķinās, ka pašiem jāsedz ceļa izmaksas. Dažiem izdodas piesaistīt atbalstītājus, bet visbiežāk pašiem nākas iekrāt, lai segtu ceļa un uzturēšanās izmaksas dodoties uz sacensībām, ka arī treniņnometnēm.

PĒTERIS DŪNIS. Divi jauni velosipēdi būs pulciņa dalībniekiem, tos viņi varēs izmantot, kad atsāksies klātienes nodarbības. Foto no privātā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru