Veselīgas sportošanas padomu video cikls

- 21.Aprīlis, 2020
Sports
Laikrakstā

Rūpējoties par sabiedrības veselības uzlabošanu ārkārtējās situācijas laikā, Sporta Veselības centrs un Valmieras pilsēta, piesaistot dažādu sporta veidu pārstāvjus, uzsākuši kopprojektu – #paliecvesels! video ciklu, kura ietvaros ikviens saņems daudzus un dažādus praktiskus padomus ar piemēriem savas veselības uzlabošanā pašizolācijas laikā. 

Jau pagājušajā nedēļā, kad notika pirmā video apmācība, katrs interesents varēja neklātienē sastapt divkārtējo olimpisko čempionu BMX riteņbraukšanā Māri Štrombergu. Šo pirmo #paliecvesels! video iespējams aplūkot Sporta Veselības centra, Valmieras pilsētas pašvaldības sociālo tīklu kontos, kā arī Vidzemes Olimpiskā centra YouTube kontā.

Sīkāk par šo projektu vakar telefonsarunā Liesmai pastāstīja Sporta Veselības centra vadītāja, fizioterapeite Elīna Mičule-Bikauniece: «Pirmais šīs idejas impulss vairāk nāca no Valmieras mēra Jāņa Baika. Vēl pirms pandēmijas mums pašiem bija doma veidot video, jo daudziem no mūsu pacientiem nav skaidrs, ko un kā ar vingrošanu nodarboties mājas apstākļos, – daudzi negrib nākt vingrot uz zāli, bet labprāt to darītu mājās. Tad nu mums bija doma attiecīgus vingrinājumus filmēt un dot pacientiem uz māju gan foto, gan video veidā. Visticamāk, ka pēc Covid-19 mēs šo ieceri arī pilnībā realizēsim, kaut vai tāpēc, lai atslogotu Sporta Veselības centra telpas, kur līdz ārkārtas situācijas noteikšanai mums patiešām bija noslogots ikkatrs brīvais kaktiņš! Manuprāt, tas būs labs veids, kā sagatavoties atkal intensīva darba periodam. 

Tā galvenā šī projekta doma – ja mēs nevaram apstādināt pandēmiju, tad mēs varam uzlabot savu veselību un imunitāti! Līdz ar to mums iespējamā izslimošana būs vieglākā veidā. Pirmajā mūsu sižetā Māris Štrombergs, protams, iesaistījās no Amerikas. Sākumā bija doma darīt ko līdzīgu e-klasei, lai aizvietotu bērniem kādas stundas. Bet tad sākām spriest, ka varētu taču šo lietu radīt pieejamu visiem valmieriešiem. Kāpēc tieši Štrombergs? Nu, kaut vai tāpēc, ka vienkārši kaut kāda fizioterapeita rādītais bērniem varētu likties diezgan garlaicīgi. Sazinoties ar Māri, viņš bija ļoti atsaucīgs, labprāt savā sižetā ielika arī kādus vingrinājumus no fizioterapijas, ko mēs piedāvājām, un, kas visbrīnišķīgākais, – padalījās arī ar saviem vingrinājumiem, kurus viņš pats savu BMX karjeras treniņu laikā atklājis un kuri viņam vislabāk patīk, aizņem maz laika un palīdz uzturēt fizisko formu arī tagad.

Pirmo video varbūt vairāk veidojām e-klasei, bet otrais jau būs domāts visiem valmieriešiem, līdz ar to gatavošanās process ir garāks. Raidījumā liksim iekšā arī savus fizioterapeitus, būs kāda Gunta Jansona lekcija par psiholoģisko sagatavotību, piedalīsies arī Valmieras olimpiete Jolanta Dukure, kura pastāstīs par iešanas un skriešanas ABC. Būs sižeti par nūjošanu, ieteikumi, ko ģimene pēc pastaigu takas var izpildīt visi kopā vai arī sadalījušies pa dzimumiem – māte un meita, tēvs un dēls. Iepazīstināsim ar mūsu centra fitnesa treneriem, viņi parādīs, kā var bez speciāla inventāra darboties iekštelpās. Mūsu fitnesa cilvēki – Borsku ģimene – parādīs, kā visu to brīnišķīgi var darīt brīvā dabā...»

Par tālāku nākotni pietiks. Kā pastāstīja Elīna, otrajā video apmācības reizē, kas jau nofilmēta, patlaban tiek montēta un ies gaisā šonedēļ, kadrā būs fizioterapeite un trenere Aiva Dreimane. Viņa parādīs vingrinājumus ar nūjām – kā iesildīties, kā izpildīt dažādus vingrinājumus un kā pēc tam atsildīties. Un vēl būs Guntis Jansons, taču šoreiz viņš nevis iedziļināsies psiholoģijā, bet gan stāstīs par pareizu uzturu. 

Video cikls pakāpeniski būs pieejams Sporta Veselības centra, citu Vidzemes Olimpiskā centra struktūrvienību un Valmieras pilsētas pašvaldības sociālo tīklu kontos un mājaslapās. Video pieejami arī YouTube platformā. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru