Vidzeme kā ilgtspējīgas būvniecības un digitālais centrs Ziemeļeiropā

- 21.Aprīlis, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas studiju programmā «Koka ēkas un ekobūves» virziena vadītājas amatā stājusies GUNITA KUĻIKOVSKA-ĶIESNERE. 

Viņas pēdējie pieci darbības gadi bijuši saistīti ar uzņēmuma «Vividly» attīstīšanu, kas darbojas ciešā saiknē arī ar būvniecības un arhitektūras nozarēm. Tas motivējis viņu saskatīt attīstības iespējas arī augstākās izglītības līmenī, jo Gunita Vidzemes Augstskolā saredz tādu formātu un elastīgumu, kas ļauj augstskolai atbildēt uz strauji augošo pieprasījumu tehnoloģiju, būvniecības un līdzīgās nozarēs.

Kādi ir jūsu galvenie mērķi, ko vēlaties sasniegt, būdama virziena vadītāja studiju programmā «Koka ēku celtniecība un ekobūves»?

Mans mērķis ir parādīt, ka mēs Vidzemes reģionā un konkrēti Vidzemes Augstskolā varam radīt ilgtspējīgas būvniecības ekspertus, kas spēs pievienot vērtību reģiona nozares uzņēmumiem, kā arī būs pieprasīti starptautiskā mērogā. Programmas mērķis ir atbalstīt tos industrijas uzņēmumus Latvijā un Skandināvijā, kuri ir progresīvi, uz attīstību un inovāciju vērsti, un kuriem ir vajadzīgi cilvēki, kas spēj ar savu izpratni un ambīcijām celt uzņēmuma vietējo un starptautisko konkurētspēju.

Kādām prasmēm jāpiemīt mūsdienīgiem būvdarbu vadītājiem?

Viena lieta ir izprojektēt ilgtspējīgu koka vai ekoloģisku būvi, pavisam cita – projektu realizēt dabā un novadīt būvniecības procesu. Industrijai nepieciešami speciālisti visos būvniecības posmos, kas darbojas saskaņā ar klimata neitralitātes principiem un ir spējīgi operēt mūsdienīgā, digitālā un inovatīvā vidē. Mūsu programmas absolventi ir būvdarbu vadītāji «ar cepurīti» – ar ekspertīzi tieši ilgtspējīgu ēku, koka konstrukciju ēku un ekoloģiskas būvniecības procesu vadībā.

GUNITA KUĻIKOVSKA-ĶIESNERE. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru