Vidzemes Augstskola izstādē «Skola 2019» kāpa debesīs

- 13.Marts, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Ikgadējā izglītības izstādē «Skola 2019» par jauniešu interesi cīnījās ne tikai Latvijas augstskolas, koledžas un tehnikumi, bet arī ārvalstīs pieejamās izglītības iestādes, un starp vairāk nekā 140 dalībniekiem varēja atrast arī Vidzemes Augstskolas stendu.

Vidzemes Augstskolas komandai tā bija jau 21. dalība izstādē. Lai piesaistītu interesentu lielāku uzmanību un uz vietas ne vien stāstītu par studiju iespējām, bet arī demonstrētu augstskolā tapušās aktivitātes, gatavošanās pasākumam sākta jau aizvadītā gada beigās, atklāj Vidzemes Augstskolas pasākumu organizatore, atbildīgā par ViA stendu izstādē «Skola» ELĪNA SOKOLOVA-LUCA.

Kurā brīdī tiek domāts par nākamo izstādi «Skola»?

Elīna: Par nākamo izstādi tiek domāts jau drīz pēc kārtējās izstādes beigām, kad tiek izvērtēti plusi un mīnusi, saprasts, kas jauniešus interesē, kādi uzsvari nākamajā studiju gadā gaidāmi.

Kāda ir Vidzemes Augstskolas komandas galvenā motivācija piedalīties šāda veida pasākumā?

Elīna: Mēs vēlamies uzrunāt jebkuru potenciālo studentu, tāpēc izstādē «Skola» to iespējams izdarīt vislabāk, jo tur vienuviet ir ļoti daudzi studēt gribētāji, turklāt arī viņu vecāki.

Kādas aktivitātes šogad tika piedāvātas vidusskolēniem?

Elīna: Šogad uzsvars tika likts uz sarunām brīvā formātā gan stenda pirmajā, gan otrajā stāvā. Tāpat ikviens interesents varēja iemēģināt roku reāla kora diriģēšanā virtuālās realitātes spēlē #izlīdziVītolam, kas tika radīta Latvijas simtgades svētkiem festivālam Staro Rīga. Vidusskolēni, kas vēl nebija pārliecināti par savu nākotnes studiju programmu, tika aicināti to izzināt Mini karjeras testā, kas tika speciāli veidots izstādes dalībniekiem.

Ar kādiem izaicinājumiem nākas sastapties, gatavojoties izstādei?

Elīna: Izaicinājumu netrūkst! Nauda, laiks, cilvēkresursi. Tomēr par spīti šiem izaicinājumiem ir jādomā plašāk, jāmeklē varianti, kā panākt maksimālu efektu ar iespējami minimāliem līdzekļiem. Tas ir aizraujoši!

Kāda bija šī gada stenda galvenā doma?

Elīna: Stends tika veidots īpašs, nedaudz atgādinot kafejnīcu vai bāru, lai radītu telpu, kur sarunas labi raisās, kur patīkami uzkavēties un atpūsties. Jo tā mēs redzam Vidzemes Augstskolu – vietu, kur augt, kur cits citu pazīst, sarunājas un jūtas droši. Otrais stāvs deva iespēju gan atpūsties, gan nedaudz paskatīties uz visu no malas. To izmantoja ne tikai izstādes apmeklētāji, bet arī citu augstskolu stendu studenti, kas labprāt nāca pie mums atvilkt elpu otrajā stāvā.

«Pagājušajā gadā, kad pati vēl biju vidusskolniece, neko daudz par ViA nezināju. «Skola2018» ViA stendā mani piesaistīja tieši tā vienkāršība un draudzīgums, kas staroja no cilvēkiem. Aprunājos un sapratu, ka šis varētu būt labs izaicinājums. Visvairāk mani piesaistīja individuālā pieeja, kas tieši man bija saistoši. Šogad neaizbraukt stāstīt par ViA, manuprāt, bija grēks, jo domāju: ja es, cilvēks, kurš nekad agrāk nebija bijis Valmierā, tika pārliecināts, ka ViA ir īstā vieta, tad es arī to varu,» savās emocijās dalās Annija Skudra, kas aizvadītā gada rudenī uzsāka studijas programmā «Komunikācija un sabiedriskās attiecības».

 

Trīs intensīvu dienu garumā studenti un augstskolas pārstāvji stāstīja ne tikai par tām programmām, kurās paši studē vai ko pārstāv, bet gan par visu Vidzemes Augstskolas studiju programmu klāstu. 2019./2020. akadēmiskajā studiju gadā vidusskolu absolventi varēs izvēlēties kādu no deviņām koledžas vai bakalaura studiju programmām, savukārt interesenti, kas vēlēsies iegūt maģistra grādu, varēs to darīt kādā no sešām maģistra studiju programmām, tāpat augstskolā joprojām ir iespēja studēt doktorantūrā. Izstādes «Skola» laikā lielākā interese tika izrādīta par studiju virzienu Tūrisms un atpūta, tam seko Informācijas tehnoloģijas, Komunikācija, mediji un pārvaldība, kā arī Biznesa vadība, Būvniecība un Mehatronika.

Līdz ar studentu uzņemšanu jaunajās maģistra studiju programmās 2018. gada rudenī lielāka interese, salīdzinot ar citiem gadiem, ir arī šajā studiju līmenī. Vēl esošos bakalaura studentus un bakalaura studiju absolventus interesēja ne tikai labi zināmās programmas, bet arī jaunumi – MEDIJU UN INFORMĀCIJAS PRATĪBA, STRATĒĢISKĀ KOMUNIKĀCIJA UN PĀRVALDĪBA, KIBERDROŠĪBAS INŽENIERIJA, VIRTUĀLĀ REALITĀTE UN VIEDĀS TEHNOLOĢIJAS.

Kā jau ierasts, skolēnus interesēja ne tikai studiju iespējas un budžeta vietu skaits Vidzemes Augstskolā, bet arī iespēja dzīvot kopmītnēs, tāpat tika uzdoti jautājumi par ārpusstudiju aktivitātēm, docētājiem, studiju vidi u.c.

TREŠĀS DIENAS KOMANDA izstādē «Skola».


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru