Vidzemes slimnīcai – Atzinība par vides pieejamības risinājumiem

- 10.Decembris, 2021
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Vidzemes slimnīca kā vienīgā ārstniecības iestāde saņēmusi Labklājības ministrijas Atzinību par iekļaujošas un piekļūstamas vides izveidi. Apbalvojums iegūts, izvērtējot Eiropas Savienības reģionālā attīstības fonda līdzfinansēto projektu Nr.: 9.3.2.0/17/I/006 «Kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošana Vidzemes slimnīcā, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru». 

Projekta aktivitātes paredzēja slimnīcas infrastruktūras sakārtošanu, vairāku nodaļu pārbūvi, tās pārceļot uz citiem stāviem un korpusiem, lai nodalītu stacionāro un ambulatoro pacientu plūsmas, kāpņu telpu un ieejas mezglu pārbūvi. Plānojot un iekārtojot jaunās telpas, viens no galvenajiem uzdevumiem bija tās padarīt pacientiem un personālam drošas un ērtas, t.sk. pielāgot vidi cilvēkiem ar kustību traucējumiem, pacientiem ratiņkrēslā. 

Vides piekļūstamības risinājumi Vidzemes slimnīcā sastopami ik uz soļa – sākot ar roku balstiem stacionāra nodaļu gaiteņos un WC telpās, kas piemērotas iebraukšanai ar sēdratiem, ar administratoru posteņiem, kur ir divu līmeņu darba virsmas, lai pieejamas pacientiem ratiņkrēslā, ar grīdas segumu divu krāsu līnijām, kuras palīdzētu orientēties vājredzīgajiem, turpinot ar kustināmiem spoguļiem ratiņkrēslā sēdošo ērtībām WC telpās un pilnībā aprīkotu virtuvi pacientu apmācībai pēc insulta vai traumas, ar viegli nolasāmiem kabinetu numuriem pie speciālistu un izmeklējumu kabinetiem un beidzot ar Braila raksta norādēm kāpņu telpās un liftos.

AR APBALVOJUMU attīstības un mārketinga daļas vadītāja Jolanta Vaido un valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs. Foto no Vidzemes slimnīcas arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru