eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas
Reklāma1300 × 120 px

Eiropā atkal sācies karš

JU

Juris Mūrnieks

Autors • 25.02.2022.

Burtu izmērs

Pēc ziņām, ka varētu sākties kara darbība, cerējām, ka tā nenotiks. Cerējām, ka Krievija apstāsies pēc Luhanskas un Doņeckas «republiku» atzīšanas. To, starp citu, kā iespējamo notikumu attīstību prognozēja daudzi. Cerējām, ka bruņots konflikts jau iepriekšējā variantā turpināsies gadiem.


Traģiski, bet varam atrast sakritības gluži kā par 1939. gadu, ko mācām skolā par Otrā pasaules kara sākumu. Pirms iebrukuma Polijā Vācija sarīkoja tā saukto «Gleivicas incidentu» – vācu specvienība iebruka Vācijas teritorijā esošas mazpilsētas radio stacijā, pa radio pārraidīja īsu, pret Vāciju vērstu uzsaukumu un radio staciju izdemolēja, kā pierādījumus atstājot nogalinātus, poļu formās pārģērbtus koncentrācijas nometnes ieslodzītos. Līdzīgi rīkojās arī PSRS, meklējot ieganstu iebrukumam Somijā.


Arī tagad nekas nav mainījies. Kremļa saimnieks sāka ar Ukrainas apvainojumiem genocīdā pret Donbasa iedzīvotājiem, pārmeta Ukrainai tās ārpolitikas kursu un virzību uz NATO. Pretēji gaidītajam, iebrukumam pat nevajadzēja izdomāto ieganstu. Nepatīkat, un viss!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma1300 × 150 px
Reklāma1300 × 120 px