eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas

Malkas skaldītāji «Vienotības» mežā

AI

Aivars Ustups

Autors • 17.08.2017.

Burtu izmērs

Kā jau ziņots, jūlija nogalē, dibinot jaunu politisko kustību «Mēs par», «Vienotību» pameta vairāki tās biedri, ieskaitot arī piecus Saeimas deputātus — Ilzi Viņķeli, Lolitu Čigāni, Andreju Judinu, Alekseju Loskutovu un Intu Dālderi. Nu, vien dažas dienas pirms partijas ārkārtas kongresa, par izstāšanos valdei paziņojis Valdis Šakars, kurš jau savācis vismaz 50 domubiedrus, lai dibinātu jaunu partiju «Mūsu zeme Latvija».

Tā sauktā Viņķeles grupējuma domstarpības ar partijā konservatīvās vērtības stingrāk aizstāvošajiem ne vienu reizi vien izpaudās jau agrāk, un šo biedru atdalīšanās zināmā mērā bija pat likumsakarīga. Līdzšinējiem par «Vienotību» balsojušajiem (kā moderni saka, elektorātam) vismaz nu ir saprotams, ka liberālisma un dažādas visatļautības atbalstītāji nu no partijas ir projām, palikuši vien tie biedri, kas atbalsta partijas līdz šim deklarētās konservatīvo uzskatu vērtības.

Turpretī Valda Šakara pieteikums daudziem politikas norišu vērotājiem ir diezgan negaidīts. No partijas pats arī aizgājušais Aleksejs Loskutovs to uzskata pat par tiešu mēģinājumu galīgi saskaldīt vēl atlikušo «Vienotības» atbalstītāju pulku.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

E-avīze no 8,00 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Populārākie

  1. Pilsētās un novados 04.08.2026.

    Aizvadītas mājas kafejnīcu dienas

  2. Projekts 05.08.2026.

    Māja no salmu paneļiem šodien ir realitāte

  3. Pilsētās un novados 05.08.2026.

    Rūjienas aptiekai – 185

  4. Pilsētās un novados 05.08.2026.

    Krāšņi un skanīgi aizvadīti Rūjienas pilsētas svētki

  5. Pilsētās un novados 05.08.2026.

    Izstādes Rūjienas Izstāžu zālē

  6. Pilsētās un novados 04.08.2026.

    Kabatā divvirzienu biļete

  7. Viedokļi 05.08.2026.

    Mediju vide mākslīgā intelekta laikmetā: cīņa par realitāti, uzticēšanos un cilvēku domāšanu

  8. Dzīvesstils 07.08.2026.

    Komsi – čau-čau puika no Somijas. Ik vasaru Valmierā

  9. Pilsētās un novados 04.08.2026.

    Ražas sezonai sākums ir labs

  10. Projekts 04.08.2026.

    Energoefektīvs – labāks un lētāks dzīvošanai