eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas

Politizācija un populisms

AN

Andis Sedlenieks

Autors • 17.03.2021.

Burtu izmērs

Par konflikta cēloni kļuva AT priekšsēdētāja Tieslietu padomes sēdes laikā sniegtais komentārs par Ventspils mēra Aivara Lemberga lietas nesamērīgi un nepieļaujami ilgo izskatīšanu pirmās instances tiesā. Ar pašas lietas būtību komentāram, jāpiebilst, nebija vispār nekāda sakara, šim jautājumam Strupišs pat nepieskārās, AT priekšsēdētāju interesēja vienīgi, kā tas nākas, ka lietas izskatīšana vilkusies nebeidzamu gadu garumā, un kas darāms, lai nākotnē samazinātu lietu izskatīšanas termiņus līdz vismaz kaut nedaudz pieņemamam ilgumam. 


Atsevišķi jāpiebilst, ka Tieslietu padome, kuras darbības oficiālie mērķi ir dalība tiesu sistēmas politikas un stratēģijas izstrādē, kā arī tiesu sistēmas darba organizācijas pilnveidošanā jeb faktiski – tiesu sistēmai un likuma varas nodrošināšanai nozīmīgu jautājumu koleģiālā risināšanā, pavisam noteikti nav kāda sazvērnieku organizācija, kas kaltu savus plānus dziļā pagrīdē.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

E-avīze no 8,00 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Populārākie

  1. Pilsētās un novados 04.08.2026.

    Aizvadītas mājas kafejnīcu dienas

  2. Projekts 05.08.2026.

    Māja no salmu paneļiem šodien ir realitāte

  3. Pilsētās un novados 05.08.2026.

    Rūjienas aptiekai – 185

  4. Pilsētās un novados 05.08.2026.

    Krāšņi un skanīgi aizvadīti Rūjienas pilsētas svētki

  5. Dzīvesstils 07.08.2026.

    Komsi – čau-čau puika no Somijas. Ik vasaru Valmierā

  6. Pilsētās un novados 05.08.2026.

    Izstādes Rūjienas Izstāžu zālē

  7. Viedokļi 05.08.2026.

    Mediju vide mākslīgā intelekta laikmetā: cīņa par realitāti, uzticēšanos un cilvēku domāšanu

  8. Pilsētās un novados 04.08.2026.

    Kabatā divvirzienu biļete

  9. Pilsētās un novados 04.08.2026.

    Ražas sezonai sākums ir labs

  10. Projekts 04.08.2026.

    Energoefektīvs – labāks un lētāks dzīvošanai