Viens klikšķis līdz vakcīnai

- 22.Oktobris, 2021
Viesis
Laikrakstā

«Vakcīna nav ceļa biļete uz nemirstību, bet vakcinēšanās pret Covid-19 pašlaik ir pati svarīgākā,» uzsver Vidzemes slimnīcas infektoloģe, Terapijas 2 nodaļas vadītāja, ģimenes ārste ANNA MIRONOVSKA. Viņa zina, ka arī šo ziemu strādās ārkārtējos apstākļos, glābjot cilvēku dzīvību un dzīves kvalitāti. Viņa turpinās būt klāt arī pacientu nāves brīdī.

Vidzemes slimnīcā pieaug ar Covid-19 ārstējamo pacientu skaits. Tas dramatiski kāpj visā valstī. Vai joprojām arī slimnīcā kāds saka, ka vīrusa nav? 

Daži, kam stāvoklis nav slikts, kas ieradušies ārstēties citas saslimšanas pēc. Slimnīca diemžēl ir vieta, kur arī var inficēties ar šo vīrusu. Man ir paciente, kundze, kas tā arī saslima, bet viņa saka, ka kovida nav. Ko es viņai stāstot! Lai parādot analīzes, ka tiešām tur pozitīvs rezultāts. Bet slimība ir. Smagi jau saslimst tikai daži. Kāds pārslimo grūtāk, kāds ātrāk, bet par laimi ne tik smagi, lai nomirtu. 

Pašlaik 65 slimnieki ir 100 slimnīcas kovida gultās. Kas notiks dažu dienu laikā? 

Ja mēs pat apturēsim šo sabiedrības kustību, tad vienalga viss jau ir noticis. Liela daļa pašlaik nezina, ka ir inficēti. Viņiem slimība izpaudīsies pēc nedēļas. Pirmajās dienās, kad sajutīs minimālus simptomus, tāpat kaut kur dosies. Simtprocentīgi jau cilvēku apriti neapturēs, kas to pārbaudīs, izkontrolēs? Inficētie katrs inficēs vēl vienu, divus. Līkne vēl divas nedēļas ies uz augšu. Varbūt saslimstības temps mazināsies, ies pa taisnīti, bet uz leju neies. Lejā līknīte noies jūnijā. Tas ir optimistiskākais scenārijs. Jūnijs. Ievelkam elpu un kapājam līdz šim jūnijam.

«VISS BŪS LABI, kad panāksim sabiedrības vakcināciju un revakcināciju. Tad kovidam vairs neļausim cirkulēt. Vispār. Tad ar kovidu sadzīvosim kā ar gripu. Gripa arī ir nozīmīga infekcija, bet kovids ir drausmīga saslimšana,» tā infektoloģe Anna Mironovska. I. Kalniņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru