Vija Beinerte: «Tā nav cīņa uz dzīvību un nāvi. Tā ir nāves cīņa pret dzīvību»

- 13.Aprīlis, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Vija Beinerte – kinorežisore un esejiste, vairāku filmu un grāmatu autore, trīs dēlu māte, – savās publikācijās dziļi un argumentēti analizē sabiedrībai svarīgus procesus, atklājot to kopsakarības un iespējamos risinājumus.

Kas, jūsuprāt, ir ģimene? 

Mājas un ģimene ir mūsu stiprā pils. Bāzes nometne. Miera osta. Vai arī drupas un trako nams – kā nu paši to būsim izvēlējušies un izveidojuši. 

Vēl var teikt, ka ģimene ir civilizācijas sākums un arī tās pēdējais bastions. Jo ģimene ne tikai rada dzīvību, bet arī glabā, uztur un nodod nākamajām paaudzēm tās pamata vērtības, kas nosaka cilvēka stāju un rīcības motīvus. Pat tad, ja pasaule brūk. Tieši tāpēc gan komunisti, gan nacisti centās izņemt bērnu no ģimenes, lai varētu viņu indoktrinēt. Tagad to viltīgā veidā grib panākt kreisie liberāļi, piesedzoties ar «iekļāvīgās dažādības» vīģes lapu.

Vai redzat apdraudējumu ģimenei Latvijā?   

Gadu tūkstošiem ģimenes jēdziens ir bijis nesaraujami saistīts ar laulību, asinsradniecību un adopciju, nevis ar kopdzīvi vai seksuālām attiecībām, kā mums to tagad grib iestāstīt. Kam tas ir izdevīgi? Kāpēc heteroseksuāls baltais vīrietis un tēvs tiek pasludināts par «toksiska patriarhāta» iemiesojumu un visa ļaunuma sak­ni? Kāpēc dabiska ģimene tiek dēmonizēta, bet homoseksuālas attiecības – idealizētas?

VIJA BEINERTE. Polijas Viljunas foto 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru