Vindas audzēkņi spēkojas ar pašvaldības pārstāvjiem galda hokejā

- 5.Decembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras Jaunatnes centra «Vinda» galda hokeja pulciņa dalībnieki otrdien spēkojās ar Valmieras mēru Jāni Baiku un Vidzemes Olimpiskā centra valdes priekšsēdētāju Arti Jansonu.

Pirms jaunā mācību gada sākumā pašvaldības pārstāvji apsekoja izglītības iestāžu telpas, tai skaitā interešu izglītības centru «Vinda». Pašvaldības mērs, ieraugot galda hokeja galdus, atminējās laiku, kad pats azartiski nodarbojies ar tā apgūšanu, līdz ar to radās ideja par savstarpēju maču, kurā piedalītos cilvēki no pašvaldības un «Vindas» audzēkņi. Galda hokeja treneris Sandis Krasts: «Man tie ir svētki! Kā uzzināju, ka pilsētas mērs ir gatavs ar maniem audzēkņiem uzspēlēt, man no sajūsmas matiņi sacēlās gaisā (smejas). Par gaidāmo notikumu bija svētku sajūta, jo tas ir īpašs – vienmēr taču gribas uzspēlēt ar pilsētas mēru un jebko.»

Sandis Krasts «Vindā» galda hokeja pulciņu vada otru gadu, un šogad interesentu skaits ir palielinājies. Viņš norāda, ka azartiskā spēle aizrauj bērnus un jauniešus, vārtu gūšana ir liels prieks, tāpat arī elementu apgūšana. «Ir audzēkņi, kas mājās trenējas, kuriem ir galdi, un viņi regulāri brauc uz sacensībām,» skaidro galda hokeja treneris. Viņš trīs gadus vada nodarbības arī Burtnieku novadā, viņa audzēkņu vidū ir vairāki entuziasti, kas ar to nopietni nodarbojas un vēlas vai jau ir tikuši Latvijas izlasē galda hokejā, piedaloties čempionātos gan Eiropas, gan pasaules mērogā. Galda hokejā ļoti svarīga ir roku veiklība, bet ne tikai – ir arī jāspēj ātri pieņemt lēmumus, pamanīt sīkas nianses un izdomāt spēles stratēģiju.

«Audzēkņi mācās izspēlēt kombinācijas kā īstajā hokejā. Šeit ir ļoti daudz kombināciju, ko var izspēlēt un attīstīt, tāpēc arī mani pašu tas aizrauj, taču galvenais ir prāta asums. Pirms kāda laika mēs Valmierā bijām palikuši trīs entuziasti un jutām, ka mums vairs nav izaugsmes. Tad nāca aicinājums no Burtnieku jaunatnes centra vadītājas Daigas Kīnas. Viņa aicināja vadīt nodarbības, un tā es sāku 2016. gadā viņus trenēt, lai audzinātu savus sparinga partnerus, jo arī man tajā brīdī gribējās nokļūt Latvijas izlasē, ko arī esmu nopelnījis. Aug mani audzēkņi, līdz ar to man ir spēcīgi sparinga partneri,» tā Sandis Krasts.

Sacensībās «Vindā» 1. vietu izcīnīja Regnārs Vazoliņš, tālākajās vietās –  Miķelis Jānis Bitmanis, Ralfs Skujiņš, Jānis Baiks, Artis Jansons, Ričards Bundzis, Patriks Leoke, Ralfs Binats, Rūdolfs Seviško, Rodrigo Caucis, Nikolajs Mavropulo un Artūrs Melderis.

«VINDAS» AUDZĒKŅI SPĒKOJAS ar Valmieras mēru Jāni Baiku un Vidzemes Olimpiskā centra valdes priekšsēdētāju Arti Jansonu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru