Visa pamatā darbs ar sevi

- 26.Septembris, 2018
Valmierietis
Laikrakstā

Ar Samantu Bergu tiekamies Valmieras novada fonda mājīgajās telpās, kur meitene pēc mūsu tikšanās pievērsīsies brīvprātīgajam darbam. Pašlaik viņa strādā pie projekta, kur rīko politiskās diskusijas ar partiju pārstāvjiem, lai izglītotu sabiedrību, galvenokārt jauniešus. Sarunas laikā ir pauzes, kuras meitene pamato ar domāšanu angliski, jo viņas ikdiena paiet kopā ar citiem brīvprātīgajiem no ārvalstīm.

Ar ko tu nodarbojies ikdienā?

Galvenokārt es eju uz skolu, mācos Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, pēdējais gads. Bet neatkarīgi no skolas es koordinēju Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratoriju un iesaistos Valmieras jauniešu domē. Vienkāršāk varētu teikt, ka es cenšos īstenot visdažādākās iniciatīvas un idejas, kas man pašai rodas. Meklēju iespēju un organizāciju caur kuru tās īstenot. Vēl es cenšos iesaistīties pēc iespējas aktīvāk dažādos starptautiskos projektos, jo uzskatu, ka jauniešiem šajā vecumā ir jāizmanto visas iespējas. Plānoju, kā visu kaut ko uzlabot un kā nedaudz atvest starptautisko vidi pie mums uz Valmieru.

Kāpēc tev tas ir svarīgi?

Principā es to visu daru sevis dēļ, un tā ir viena no ziņām, ko es gribētu nodot jauniešiem. Viņiem bieži liekas, ka brīvprātīgais darbs ir kaut kas, ko tu dari citu labā, bet mans galvenais uzskats ir, ka tā nebūt nav, jo brīvprātīgais darbs dod daudz manis pašas izaugsmei. Iemāca ļoti plānot savu laiku un parāda visādus aizkadrus dažādām aktivitātēm sabiedrībai svarīgām lietām un norisēm. Vēl es iegūstu ierakstus savam CV, kas arī pēc tam daudz skaistāk izskatīsies. Man vienkārši patīk, tas rada lepnumu par sevi, par to, ko es varu paveikt, ka nav tikai skola, seriāli un gulēt, var vēl kaut kam dot to savu devumu. Tas atbilst arī manām vērtībām, maniem dzīves mērķiem, ka es gribu uzlabot (smejas) sistēmu.

BŪT DAĻAI no Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa jauniešu delegātu programmas, kuras laikā Samanta Berga viesojās divās Kongresa plenārsēdes Strasbūrā, pavasarī un rudenī. Foto no privātā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru