"VTU Valmiera": par autobusiem un pieturām

- 20.Februāris, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

8. februārī pasažieru pārvadāšanas uzņēmumā VTU Valmiera kārtējo reizi bija ieradusies autobusu pieņemšanas komisija no Autotransporta direkcijas, lai pārbaudītu gan pilnīgi jaunu, šoreiz sešu autobusu – piecu dīzeļu un viena elektrobusa, autobusu, gan vairāku mazlietotu autobusu atbilstību pārvadājumu līgumā noteiktajām prasībām.

Liesma ieradās, kad komisijas pozitīvo atzinumu valmierieši jau bija saņēmuši. To apstiprināja Autotransporta direkcijas Sabiedriskā transporta daļas auditore Dace Bautre no Cēsīm.

Vai ar VTU Valmiera autobusiem arī šoreiz viss kārtībā?

Jā, viss ir labi. Šie busi taču visi ir pilnīgi jauni, ar tiem tikai jābrauc!

Kas šoreiz tika īpaši skatīts? Vai arī šiem busiem ir īpaši divriteņu uzliekamie aizmugurē un sānos izlaižamās uzbrauktuves ratiņkrēsliem un bērnu ratiņiem?

Visiem, kas nu kuram paredzēts atbilstoši uzrādītajai specifikācijai. Invalīdu uzbrauktuves ir visiem lielajiem busiem, bet divriteņu uzliekamie ir, kam ir, bet ir arī, kam tie nav paredzēti.

*

Autotransporta direkcijas ekspertes teikto apstiprināja arī Anda Liepiņa, VTU Valmiera Pasažieru pārvadājumu daļas vadītāja.

Kā pagāja kontrole?

Veiksmīgi. Atrādījām sešus jaunus autobusus – piecus Mercedes-Benz lielos autobusus un vienu mazākas pasažieru ietilpības busiņu, pirmo elektromobili mūsu parkā. Vēl atrādījām arī dažus no pārējiem mūsu busiem, jo gatavojamies līguma izpildei, tāpēc mums kopā jāatrāda visus līgumā paredzētos 60 autobusus. Jau esam atrādījuši 28, atliek vēl 32.

GANDRĪZ TĀDS PATS. Jaunais VTU Valmiera elektriskais autobuss ar 19+1 sēdvietām vizuāli ne ar ko neatšķiras no uzņēmumā jau lietotajiem busiņiem Mercedes-Benz Sprinter. Taču ir viena būtiska lieta, kāpēc šo autobusu nedrīkst dēvēt par Mercedes-Benz zīmola auto – no merša te tikai nosacīti kaste uz riteņiem, par pārējo gādājuši Latvijas auto inženieri. Ogrē pazīstamais auto inženieris Andris Dambis savā uzņēmumā busam uzstāda uzlabotus akumulatorus, bet Jelgavā busiņam tiek pastiprināts aizmugurējais tilts, veikti iekšējās apdares darbi, uzstādīti sēdekļi un pasažieru apziņošanas sistēma. Tieši tāpēc oriģinālā izmēra zīmola aplī uz busiņa fasādes ir nevis tradicionālā Mercedes-Benz trijstaru zvaigzne, bet gan plastmasā izpildīts electrify.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru