VUGD civilās aizsardzības mācības Valmierā

- 26.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šodien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes Valmieras, Cēsu un Strenču ugunsdzēsēji glābēji piedalās SIA «Latvijas propāna gāze» (LPG) rīkotajās civilās aizsardzības mācībās Valmieras akcīzes preču noliktavā Valmierā, Cempu ielā 12.

Mācību ietvaros tiek izspēlēts scenārijs, ka SIA LPG Valmieras akcīzes preču noliktavā autocisternu uzpildes iecirknī, veicot autocisternu uzpildīšanu ar sašķidrināto naftas gāzi (propānu), notiek autocisternas vārsta plīsums. Notiek gāzes noplūde un aizdegšanās. Šo procesu rezultātā cieš cilvēks.

Praktisko mācību mērķis ir apzināt iekšējos un ārējos riskus un paredzēt civilās aizsardzības pasākumus, lai novērstu vai samazinātu pastāvošos draudus darbiniekiem, iedzīvotājiem, īpašumiem un videi, kā arī pārbaudīt mācību dalībnieku gatavību civilās aizsardzības sistēmas ietvaros, kā arī pārbaudīt sadarbību starp iesaistītajām institūcijām.

Mācībās piedalīsies amatpersonas un nodarbinātie no VUGD, SIA «Latvijas propāna gāze», Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valmieras pašvaldības, Valmieras pilsētas pašvaldības policijas, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa, kā arī Valsts vides dienesta Valmieras reģionālās  vides pārvaldes.

Mācību ietvaros pārvietosies vairāki operatīvie transportlīdzekļi, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties. Mācību organizatori jau iepriekš atvainojas par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un par to, ja kādam šīs mācības radīs nepamatotu uztraukumu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru